Aktualnie czytasz:
Suzuki GSX-R 750: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0
 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Suzuki GSX-R 750 to motocykl, który zaprezentowany został w roku 1985. Jednoślad ten na stałe wpisał się w historię Suzuki jako ich flagowy sportowy motocykl. Przez kolejne lata produkcji konsekwentnie go udoskonalano i obecne modele już niewiele mają wspólnego z prekursorem z połowy lat osiemdziesiątych.

Gdy Suzuki GSX-R 750 zawitał w 1985 roku na rynku wszystkich zaskoczyła wyjątkowo niska waga maszyny. Ważył niewiele ponad 200 kilogramów! Sekret tkwił w ramie, którą odlano z lekkich materiałów. Niestety niosło to za sobą pewne wady – stabilność motocykla pozostawiała wiele do życzenia. Maszyna potrafiła wpaść w wibracje podczas łagodnego brania łuków oraz podczas rozwijania większych prędkości. Inżynierowie Suzuki problem rozwiązali w roku 1988, gdy w kolejnej generacji motocykla poprawili ramę oraz zastosowali większe ogumienie, co zdecydowanie poprawiło stabilność jednośladu.

W kolejnych latach dokonano w Suzuki GSX-R 750 wiele udoskonaleń: wprowadzono pływające tarcze hamulcowe, zmieniono widelce, wprowadzano coraz to nowsze kształty obudowy. W efekcie powstał bardzo rasowy motocykl sportowy, którym posiadacz mógł się z dumą chwalić wszem i wobec. Maszyna świetnie się prowadzi, jest żywa, zwrotna i posłuszna  oraz do tego wszystkiego ma bardzo dobre osiągi, które imponują.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%