Aktualnie czytasz:
Suzuki GSX-R 750: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Suzuki GSX-R 750 to motocykl, który zaprezentowany został w roku 1985. Jednoślad ten na stałe wpisał się w historię Suzuki jako ich flagowy sportowy motocykl. Przez kolejne lata produkcji konsekwentnie go udoskonalano i obecne modele już niewiele mają wspólnego z prekursorem z połowy lat osiemdziesiątych.

Gdy Suzuki GSX-R 750 zawitał w 1985 roku na rynku wszystkich zaskoczyła wyjątkowo niska waga maszyny. Ważył niewiele ponad 200 kilogramów! Sekret tkwił w ramie, którą odlano z lekkich materiałów. Niestety niosło to za sobą pewne wady – stabilność motocykla pozostawiała wiele do życzenia. Maszyna potrafiła wpaść w wibracje podczas łagodnego brania łuków oraz podczas rozwijania większych prędkości. Inżynierowie Suzuki problem rozwiązali w roku 1988, gdy w kolejnej generacji motocykla poprawili ramę oraz zastosowali większe ogumienie, co zdecydowanie poprawiło stabilność jednośladu.

W kolejnych latach dokonano w Suzuki GSX-R 750 wiele udoskonaleń: wprowadzono pływające tarcze hamulcowe, zmieniono widelce, wprowadzano coraz to nowsze kształty obudowy. W efekcie powstał bardzo rasowy motocykl sportowy, którym posiadacz mógł się z dumą chwalić wszem i wobec. Maszyna świetnie się prowadzi, jest żywa, zwrotna i posłuszna  oraz do tego wszystkiego ma bardzo dobre osiągi, które imponują.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

  • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
  • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
    • jazdy testowe Triumph
    • grill
    • 20% rabatu na odzież

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%