Kawasaki ZX10R: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Kawasaki ZX10R to motocykl z grupy sportowych motocykli Ninja produkowanych przez japoński koncern motoryzacyjny. Jest następcą ZX9R. Pierwsze modele Kawasaki ZX10R zjechały z taśm produkcyjnych w 2004 roku. Tuż po premierze jednoślad ten odniósł pierwszy sukces - przez dwa lata z rzędu wygrał konkurs "Najlepszy Superbike" organizowany przez "Cycle World" - największe czasopismo o tematyce motocyklowej wydawane w Stanach Zjednoczonych, a w 2005 roku zdobył pierwsze miejsce w międzynarodowym rankingu Masterbike.

Kawasaki ZX10R zdobył opinię motocykla dedykowanego dla totalnych wariatów. Został stworzony bowiem do jednego - by gnać przed siebie bez żadnych ograniczeń. Dedykowany był głównie pod tory wyścigowe, nie jest to maszyna do jazdy po mieście.

Sercem tego jednośladu jest rzędowy cylindrowy silnik o pojemności 998 cm3. Chłodzony jest on cieczą. Maksymalna moc motocykla wynosi 200 KM, które osiąga przy 13000 obrotach na minutę. Moment obrotowy Kawasaki ZX10R wynosi 112.81 Nm przy 8700 orbotach. Motocykl rozpędza się do prędkości 295 kilometrów na godzinę. Przyspiesza nieziemsko - lekkie dotknięcie gazu sprawia, że na liczniku jest już ponad 100 km/h! Nie jest to więc z pewnością maszyna dla początkujących graczy. Jej parametry powinny wzbudzić szacunek i refleksję, a za kierownicą powinien siadać jedynie kierowca, który poradzi sobie z tym jednośladem.

Kawasaki ZX10R: Dane techniczne

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Dane techniczne: Kawasaki ZX10R
Marka Kawasaki
Model ZX10R
Pojemność 998 cm3
Silnik czterocylindrowy, czterosuwowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 200 KM
Ilość miejsc 2
Chłodzenie cieczą
Rozruch elektryczny
Typ Motocykl sportowy
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 17 litrów
Masa własna 126 kg

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button