125 ccm
Aktualnie czytasz:
Statystyki rejestracji jednośladów: Motocykle 125 400% w górę, motorowery 30% w dół
0

Jednoślady 125 kanibalizują mniejsze pojemności. Rekordowe wyniki sprzedaży jednośladów „bez praw jazdy” są następstwem zmiany przepisów na mocy których każdy, kto posiada prawo jazdy B może poruszać się niewielkim motocyklem.

Jednak najgwałtowniejsze wzrosty liczone rok do roku mamy już za sobą i zgodnie z prognozami rynek zaczyna wyhamowywać. Mimo to, prezentowane przez PZPM wartości pokazują niespotykaną dotychczas skalę sprzedaży motocykli w Polsce.

 Nowe MOTOCYKLE – ranking marek wg DCC – 2015 narastająco
 Pojemność silnikaMarkaStyczeń-Sierpień
 20152014Zmiana
r/r
2015
Udział %
2014
Udział %
 
 <=125cm3ROMET MOTORS4005852370,1%  
  JUNAK3531464661,0%  
  KYMCO952296221,6%  
  pozostałe marki5484966467,7%  
 <=125cm3 Suma 139722578442,0%74,1%34,7%

 

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Co najistotniejsze, udział motocykli o pojemności do 125 ccm w ciągu roku wzrósł dwukrotnie, do poziomu 74%. Na podium sprzedaży jednak nadal bez zmian. Najliczniejszy wolumen nowych rejestracji ma kolejno Romet, Junak oraz Kymco.

Oczywistym jest, że segment 125 ccm wpłynął dość wyraźnie na sprzedaż motocykli w Polsce ogółem, dając 154% wzrostu. Spory sukces odniósł Junak (+585%), Zipp (+261%), Romet (+238%) oraz Kymco (184%).

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

 Nowe* MOTOCYKLE – ranking marek – 2015 narastająco
 PozycjaMarkaStyczeń-Sierpień
 2015Udział %2014Udział %% Zmiana
 1ROMET MOTORS425122,5%125616,9%238,5%
 2JUNAK357819,0%5227,0%585,4%
 3YAMAHA16878,9%100113,5%68,5%
 4HONDA12916,8%76810,4%68,1%
 5KYMCO10035,3%3534,8%184,1%
 6BMW9104,8%80810,9%12,6%
 7ZIPP9044,8%2503,4%261,6%
 8SUZUKI5362,8%3785,1%41,8%
 9KAWASAKI5222,8%4696,3%11,3%
 10KTM5112,7%3494,7%46,4%
 RAZEM 1-101519380,5%615482,9%146,9%
 POZOSTAŁE MARKI367219,5%126517,1%190,3%
 RAZEM18865100%7419100%154,3%

 

Zgodnie z przewidywaniami, wciąż dynamicznie spada zainteresowanie motorowerami. Spadki notują wszystkie marki, prócz Ferro, które podniosło wolumen sprzedaży o ponad 37%. Cały rynek stracił 1/3 licząc rok do roku.

Nowe MOTOROWERY – ranking marek – 2015 narastająco
PozycjaMarkaStyczeń-Sierpień
2015Udział %2014Udział %% Zmiana
1ROMET MOTORS855937,39%1330638,61%-35,7%
2ZIPP380116,61%382811,11%-0,7%
3JUNAK360515,75%411111,93%-12,3%
4TOROS11234,91%374810,88%-70,0%
5TAOTAO8853,87%11843,44%-25,3%
6KYMCO6542,86%9312,70%-29,8%
7WONJAN5682,48%10613,08%-46,5%
8FERRO4922,15%3581,04%37,4%
9WANGYE3341,46%5441,58%-38,6%
10LONGJIA2931,28%5481,59%-46,5%
RAZEM 1-102031488,8%2961985,9%-31,4%
POZOSTAŁE MARKI257511,2%484214,1%-46,8%
RAZEM22889100%34461100%-33,6%

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%