Junak w sezonie 2016 wprowadzi 5 nowych motocykli 125 i 250 ccm

Do przyszłorocznego portfolio dołączy prezentowany już Junak M12 125 (stylizowany jako cruiser) oraz Junak S250 (street) , Junak Cafe 125 (cafe racer), Junak 141 (naked) i Junak 123 Xmoto (a’la superbike). Zobacz jak będą wyglądały nowe motocykle.

Marka Junak jako pierwsza zdecydowała się na przedstawienie nowości w swoim portfolio na sezon 2016. Specyfika polskiego rynku dynamicznie się zmienia. Podążając za obecnymi trendami w naszej branży chcemy już teraz podzielić się z Wami tym, nad czym pracowaliśmy przez ostatnie miesiące. Jestem przekonany, że nowe motocykle z logo Junak okażą się świetnymi propozycjami dla polskich miłośników dwóch kółek i utrzymają dotychczasowy trend Junaka w rankingach sprzedaży. W tym sezonie marka awansowała na drugą lokatę z największą dynamiką wzrostu (ponad 600% r/r w segmencie 125 ccm).

Jednocześnie jesteśmy świadomi, że nowości Junaka znajdą uznanie wśród naszego otoczenia w branży motocyklowej (…)

– mówi Karol Kopytek, kierownik ds. obsługi Klientów Kluczowych marki Junak (Almot).

Pierwszym z debiutantów na rynku jest Junak M12 125, który jest już od ponad miesiąca dostępny w polskich salonach (przedsprzedaż) i cieszy się sporym zainteresowaniem, według zapewnień producenta.

Z przesłanego do Skuterowo.com biuletynu wynika również, że Junak 123, będzie od 2016 roku dostępny także w wersji stylizowanej na supermoto, będzie sygnowany jako 123 XMoto. Podzespoły i parametry techniczne w tym pojeździe pozostaną bez zmian.

junak 123 xmoto

Nowe portfolio Junaka to także model 141 z silnikiem 125 ccm, który ma być rozwinięciem dotychczasowego modelu 122. Wygląd motocykla ulega całkowitej zmianie, a silnik otrzyma wałek wyrównoważający.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

junak 141

Junak wyznaje, że chce, aby w następnym sezonie jednym z liderów sprzedaży stał się model Cafe 125. Wyposażony będzie w czterozaworowy silnik, generujący 14.5 KM, szprychowe koła i wydech ze stali nierdzewnej.

Cafe 125

 

Ostatnia z propozycji to motocykl o pojemności 250 ccm – Junak S250.  Naked bike, standardowo ma być wyposażony we wtrysk paliwa i chłodzenie oleju. Wyglądem ma się odwoływać do sportowych aspiracji tego jednośladu.

S250

Jednocześnie przedstawiciele marki nie deklarują ceny poszczególnych modeli oraz szczegółowych danych technicznych. Nowości mają trafić do sprzedaży w pierwszym kwartale 2016 roku.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

4 opinii

  1. Chyba ich lekko pebao. PO co tyle tego badziewia klonują i co mi z tego teraz jak nowy sezon za ponad pół roku??????

  2. Mi się podobają a sezon na zakup a nie jazdę jest cały rok,Cafe jest zeje…. a x moto wróżę duuuuże powodzenie.

  3. Jeden drobiazg ten motorek Junak Cafe na zdjęciu ma silnik V-ke 250 z chińskiej kopii virago. Junak ma wprowadzić 125, więc może się okazać, że to inny silnik będzie. Na włoskim rynku podobno to jeździ pod nazwą Italjet Buccaneer 250

  4. A coś o nowych skuterach 125 wiadomo ? I junak mógł by zmienić malowanie swoich skuterów na coś bardziej stonowanego bez tych “krzykliwych” nalepek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button