Aktualnie czytasz:
Spada sprzedaż motorowerów w Polsce

Początek sezonu 2012 nie jest łaskawy dla producentów importerów motorowerów i skuterów. Szacuje się, że w okresie styczeń – kwiecień w porównaniu z analogicznym okresem ubiegłego roku rynek skurczył się o 15%. Co jest tego powodem?

Wbrew pozorom na sprzedaż ogromny wpływ ma pogoda. Wiosna tego roku nie jest łaskawa dla miłośników dwóch kółek, w tym sprzedawców. Drugą kwestią jest wzrost kursu Euro, tak odczuwalny na przełomie 11/12. Trzecim elementem może być błędne założenie, że w Polsce obowiązuje już nowa ustawa o kierującymi pojazdami na mocy której wdrożone zostanie prawo jazdy AM. To mit.

Nowa kategoria wejdzie w życie dopiero w roku 2013 i nie będzie obowiązywać osób pełnoletnich i posiadających już kartę motorowerową. W takiej sytuacji rola informacyjna w stosunku do potencjalnego klienta powinna spoczywać na producentach, importerach i producentach. To właśnie na nich powinien ciążyć obowiązek skutecznej komunikacji z klientem. Nikt aktualnie takiej nie prowadzi, co powinno się uznać za strategiczny błąd.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Zobacz szczegółowy raport rejestracji nowych motorowerów za pierwszy kwartał sezonu 2012.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

MarkaRazemUdział w rynkuStyczeńLutyMarzec
Romet Motors2 30927,9%3172951 697
Zipp1 14713,8%176191780
Toros7839,5%2928726
Changzhou4325,2%8063289
Dafier3954,8%6870257
Taotao3804,6%1715348
Junak2513,0%3736178
Kymco2483,0%3938171
Router2442,9%5455135
Wangye2262,7%4328155
Longjia2212,7%4538138
Keeway1972,4%4425128
Wonjan1481,8%351895
Ferro1091,3%181774
Sym1001,2%191764
Benda971,2%141667
Yamaha730,9%61948
Fuxianda640,8%101341
Benelli590,7%51242
Znen500,6%141026
Piaggio470,6%11234
Benzhou400,5%1
39
Kinroad390,5%7824
Peugeot360,4%8424
Tianda350,4%

35
Vento340,4%11320
Sword340,4%9421
Shenke310,4%7618
Yinxiang300,4%9318
Hanglong270,3%9
18
CPI260,3%8513
Blade250,3%5614
Zhweki250,3%9313
Jonway240,3%6216
Leone210,3%5313
Yiben210,3%5511
Kenos180,2%459
Shineray170,2%3212
TGB170,2%548
Kingway160,2%3211
Honda160,2%2113
Motobi130,2%2110
Baotian130,2%247
Qingqi110,1%6
5
Aprilia110,1%1
10
Lingben110,1%335
Mondo100,1%

10
Rieju90,1%216
Derbi80,1%
26
Superbyke80,1%116
Rex60,1%2
4
Vonroad60,1%

6
Barton60,1%

6
Jiajue60,1%
33
Malaguti60,1%
24
Xinsilu50,1%

5
Biaginni40,0%2
2
Gilera40,0%

4
Inca40,0%2
2
Fot.: Skuterowo.com
Dane: PZPM na podstawie danych CEP, MSWiA
Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
16 Komentarze
1 2
  • Zdjęcie profilowe nagroda
    20 czerwca 2012 at 12:30

    A dziwicie się, że spada jak non stop ceny idą w górę? Zresztą odkąd pojawiły się skutery (np. xenter), to automatycznie zamiast starszych rometów, skuterów sprzed 10 lat ludzie zaczęli kupowac porządne modele. Teraz to nawet motory są już mało wygodne, bo zajmują dużo miejsca na ulicy. Skuter taki jaki teraz mam (tmax 530) jest akurat pod moje widzi mi się, bo uwielbiam sortowe kształty, szybkość jazdy i przede wszystkim dopracowanie i bezpieczeństwo. Każdy chyba by chciał czuć się bezpiecznie na drodze, no nie?

  • Zdjęcie profilowe ziomek1
    8 lipca 2013 at 20:09

    pierwsza trójka to jest masakra jakaś!!! 15 miejsce sym???

  • Zdjęcie profilowe benekpe
    9 lipca 2013 at 06:22

    Wystarczy zobaczyć, jakich motorowerów i za jaką kwotę szukają forumowicze naszego forum. Zazwyczaj kwota, którą chcą wydać to 1,5-3tys. zł W tym przedziale cenowym tylko wyroby Made in ChRL spełniają te kryteria a i tak tylko te modele tańsze, bo jak Raf zauważył, chińskie motorowery doganiają cena markowe.
    Dlatego dalekie miejsce Kymco albo Syma nie powinny nikogo dziwić. Społeczeństwo polskie wybiera wyroby niższej jakości i za niższą cenę.

  • 9 lipca 2013 at 07:19

    Benekpe mam pytanie do ciebie ile km max może przejechać Kymco lub Keeway ?????

  • Zdjęcie profilowe benekpe
    9 lipca 2013 at 07:32

    Nie rozumiem pytania… Jednorazowo? Motorowery Kymco charakteryzują się dużą wytrzymałością zarówno układu napędowego jak i pozostałych elementów. Kymco jako chyba jedna z nielicznych firm montuje taki sam silnik ja w legendarnej Hondzie Cub (taki sam, a nie tego samego typu – co robi kolosalną różnicę), bo w końcu kooperuje od dawna z Hondą, robi dla nich silniki…i nie tylko dla nich (np. do motocykli BMW – a ta firma nie pozwoliła by sobie na tandetę).
    Keeway to natomiast węgierska firma, która montuje swoje pojazdy w oparciu o chińskie produkty – w opinii wielu uważana za jedną z najlepszych firm składających chińczyki. Miałem ich dwa modele – i obiektywnie muszę stwierdzić, że do pięt nie dorasta Kymco, Hondzie czy w końcu Suzuki – bo takie marki przerabiałem i przerabiam.
    Coraz częściej na ulicach widuję \”zadowolonych\” posiadaczy chińczyków, którzy zamiast jechać na swojej maszynie – to pchają ją… Wy też zauważyliście taką prawidłowość, że pchaczy na naszych drogach przybywa?
    Czyżby nienależycie dbali o swoje motorowery? Bo kal wielu powtarza – jak się o chińczyk dba tak się ma.

  • Zdjęcie profilowe Metros
    9 lipca 2013 at 08:15

    Szacunek… *benekpe*. 🙂

    Chłopie, lubię Cię i nawet czasami akceptuję Twoje wypowiedzi tutaj, ale używaj może zamiast cudzysłowu, np. gwiazdek… *, to nie będzie widać ile razy poprawiałeś/uzupełniałeś swój wpis. 😀
    A taka to moja, malutka dygresja, względem Twojej osoby. 😛
    Pozdrawiam.