125 ccm
Aktualnie czytasz:
Skutery 125 na kat. B w Polsce: Nisza stanie się przebojem
0

Na wieść o nowych przepisach na mocy których będzie możliwa jazda skuterami 125 posiadając jedynie prawo jazdy kat. B zawrzało. Rynek motocykli 125 z automatyczną skrzynią biegów w Polsce był do tej pory niszą. Teraz wspomniana nisza przechodzi metamorfozę.

Winę za taką sytuację w przeszłości ponoszą oczywiście przepisy. Wśród Polaków istniał schemat myślowy wszystko, albo nic. Albo skuter/motorower 50 ccm albo 1000 ccm. Przez to importerzy nie skupiali się zbytnio na pośrednich wariantach. Wielu prognozuje, że (o ile wejdą nowe przepisy w życie) segment skuterów 125 ccm przerośnie poziomem sprzedaży 50 ccm. To oczywiście nie jest powodem do zmartwień dla branży. Jedynym problemem będzie konieczność szybkiego działania. Sprowadzi się to do gorączkowego poszerzania swoich kolekcji. Tyczy się to zarówno marek działająca wokół produktów z Chin, jak również brandów japońskich czy europejskich. Czy wszyscy zdążą? Jeśli przepisy wejdą w życie jeszcze w tym roku to może się okazać, że zakup nowego pojazdu o pojemności 125 ccm będzie utrudnione. Na rynku istnieje dosłownie kilka modeli, m.in. Kymco Like 125, którego testowaliśmy kilka sezonów temu:

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Na rynku jest dostępnych jeszcze kilka propozycji takich marek jak Yamaha, Gilera czy Piaggio, jednak czy to nie za mało?

Jaki skuter 125 Ty byś dziś wybrał? Pisz w komentarzach poniżej.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%