125 ccm
Aktualnie czytasz:
Scroot – skuter, którym możesz jeździć, a nie musisz go mieć. Skuter na minuty
2

Nie wszędzie da się dojechać miejskim rowerem – chociażby w momencie, gdy do przejechania mamy pół miasta, a na finiszu ważne spotkanie. Z rozwiązaniem wchodzi Scroot – warszawski system dzielenia się skuterami.

Koniec z korkami, szukaniem miejsc do parkowania czy wysokimi opłatami za parkingi. Nowy trend ma szansę na stałe wpisać się w codzienne życie mieszkańców stolicy. Warszawski System Skuterów Miejskich działa w modelu sharing economy – użytkowanie bez posiadania.W ciągu trzech miesięcy na stołecznym rynku pojawiło się trzech operatorów, którzy oferują usługi najmu skuterów na minuty.

Pracownicy zagłębia biurowego na Służewcu, budynków biurowych na Woli, Ochocie czy Pradze najczęściej wypożyczają skutery, by ominąć korki w drodze do i z pracy. Mogą to uczynić dzięki aplikacji Scroot, korzystanie z niej jest proste – potrzebny jest do tego wyłącznie smartfon. Aplikację można pobrać ze strony internetowej firmy – tam znajduje się także szczegółowa mapa stref – oraz z Google Play i App Store). Przed pierwszą jazdą trzeba zarejestrować się w systemie i utworzyć profil użytkownika. Procedurę wynajęcia pojazdu, rozliczenia przejazdu oraz zakończenia korzystania z usługi załatwia się online.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Nowa moda na wypożyczanie skuterów dotarła do stolicy w marcu. To wówczas ruszyła pierwsza w Polsce wypożyczalnia ekologicznych skuterów Blinkee, napędzanych silnikiem elektrycznym. Miesiąc później miejską sieć najmu tych pojazdów powiększyła spółka Jeden Ślad. Ale to nie wszystko. W maju do gry włączył się trzeci operator, spółka Scroot, która oferuje użytkownikom skutery o pojemności 125 ccm. Ze względów bezpieczeństwa, stawia kierowcom wymóg – skutery mogą wypożyczać tylko ci doświadczeni. Dolna granica wieku wynosi 21 lat, użytkownik powinien posiadać prawo jazdy kat. B, od co najmniej trzech lat. Za minutę jazdy zapłacimy od 0,49 zł.

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Skutery stały się konkurencją nie tylko dla samochodów, ale i komunikacji miejskiej.

Są szybkie i tanie, można ominąć korki, nie trzeba szukać miejsc do zaparkowania. Nie tracimy czasu na ewentualne przesiadki czy postoje na przystankach. I co najważniejsze można wyruszyć i zaparkować skuter w miejscu, gdzie jest nam najwygodniej – wymienia zalety jazdy skuterem, Michał Michalak, prezes spółki będącej właścicielem systemu oraz zarządzającej całym przedsięwzięciem.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
59%
Interesujące
27%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
14%