Aktualnie czytasz:
Ruszyła Kampania Równi na Drodze
4
Publikacja Prasowa

Po polskich drogach jeździ już ponad  milion motocykli, jednakże miłośnicy dwóch kółek nie zawsze i nie dla wszystkich stanowią równoprawnych partnerów – uczestników ruchu drogowego. Aby zachęcić kierowców samochodów jak i motocyklistów do bezpiecznego oraz kulturalnego poruszania się i koegzystowania na drogach, 16 maja br. rozpoczęła się kampania społeczna pod tytułem „Równi na drodze”.

Skierowana do wszystkich uczestników ruchu drogowego kampania jest organizowana przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego pod honorowym patronatem Komendy Głównej Policji. Ma na celu poprawę bezpieczeństwa poprzez zwiększenie u kierowców samochodów świadomości obecności motocykli w ruchu drogowym, popularyzację nawyków poprawiających bezpieczeństwo motocyklistów takich jak np. patrzenie w lusterka czy nie otwieranie drzwi w korkach, a także zbudowanie wśród motocyklistów odpowiedzialności za koegzystencję w ruchu drogowym z innymi pojazdami przekonania o konieczności przestrzegania przepisów.
– Chcemy uświadomić kierowcom, że akceptacja motocykli w ruchu drogowym przyniesie konkretne korzyści. Poprawi bezpieczeństwo, zmniejszy liczbę korków, upłynni ruch, więc ograniczy stres podczas jazdy – mówi Jakub Faryś, prezes PZPM.

Statystyki pokazują, że od kwietnia do października wyraźnie zwiększa się ilość pojazdów na drogach. Wynika to także z faktu, że w tym okresie trwa tzw. sezon motocyklowy.
Ciepłe dni, to czas weekendowych wyjazdów „za miasto”, co sprzyja zasiadaniu za kółkiem większej liczby tzw. „niedzielnych kierowców”. Kampania propaguje pozytywne zachowania wśród wszystkich kierowców i zachęca do respektowania ogólnych zasad ruchu drogowego.  Billboardy promujące kampanię pojawią się w największych miastach Polski oraz  na autobusach komunikacji miejskiej.

Partnerem wspierającym jest Fundacja „Jednym Śladem”, która w swoich działaniach promuje pozytywny wizerunek motocyklistów, zachęca do zmiany zachowań oraz integracji wszystkich użytkowników dróg, w ramach podnoszenia bezpieczeństwa i redukcji liczby wypadków.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Kampania ma swoją stronę internetową www.rowninadrodze.pl oraz fanpage na Facebooku, gdzie na bieżąco będą zamieszczane ciekawostki i informacje o wszystkich wydarzeniach z nią związanych. Akcja rozpoczęła się w połowie maja i potrwa do późnej jesieni.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%
 • Zdjęcie profilowe
  maxell
  23 maja 2013 at 08:16

  Oni chyba sami nie wiedzą kiedy zaczęli 🙂

 • Zdjęcie profilowe
  23 maja 2013 at 12:21

  OShon napisał:

  Wolał bym aby to była kampania o nazwie: \”Równe drogi\”

  Równe drogi to tylko u Niemców.

 • Zdjęcie profilowe OShon
  23 maja 2013 at 13:35

  Wolał bym aby to była kampania o nazwie: „Równe drogi”

 • Zdjęcie profilowe SingSing74
  25 maja 2013 at 10:25

  Kampanie tego typu są g….uzik warte. Założę się, że wypadków z udziałem motocyklistów w tym roku będzie więcej niż w ubiegłym. Kierowcę motocykla zrozumie tylko inny kierowca dwóch kółek i nieliczny odsetek pozostałych szoferów w samochodach. Dla „nadwrażliwego” kierowcy auta, którego minie setka poprawnie jadących wystarczy jeden „pusty bęben”, który postawi przed nim moto na jednym kole albo minie go na milimetry i cała „praca” tych pierwszych idzie na marne, a ten „nadwrażliwy” pod nosem, a potem w domu na forum rodziny i znajomych będzie wieszał psy na „dawcy organów”. Sam zjeżdżam motocyklom w korkach i przy wyprzedzaniu mojego auta. Jednak ostatnio byłem na pikniku w Międzybrodziu Żywieckim, gdzie przy głównej drodze znajduje się fajny ogródek piknikowy. Pogoda była piękna, to i motocykli cała masa. Zwracały na siebie uwagę nie tylko ilością czy wyglądem ale przede wszystkim strasznym hałasem. Niestety w Polsce panuje przekonanie, że moto musi być słychać z daleka. O ile pojedynczy motocykl w ciągu dnia da się znieść, o tyle kawalkady motocykli z wybebeszonymi tłumikami nie sprzyjają wypoczynkowi. W ten sposób motocykliści nabijają sobie niestety sporo ujemnych punktów. Nie zmieni tego żadna akcja. Dlatego twierdzę, że na tego rodzaju kampaniach ktoś trochę zarobi, a w rzeczywistości niewiele one dają.