Poznaj nową Hondę CL500 podczas Dni Otwartych

Informacja prasowa

W skrócie
  • Nowa Honda CL500 dotarła do polskich salonów motocyklowych tej marki
  • Z tej okazji importer zaprasza na Dni Otwarte we wszystkich salonach Honda, które rozpoczną się w najbliższy piątek (14 kwietnia)

Honda zaprasza do autoryzowanych dealerów motocyklowych na Dni Otwarte, które rozpoczną się w najbliższy piątek, 14 kwietnia. Wydarzenie związane jest z wprowadzeniem na rynek nowego modelu – CL500, motocykla z nutą retro, nawiązującego do modeli CL z lat 60. i 70. Stylistyka maszyn z tej serii, z wysoko umieszczonymi rurami wydechowymi, stała się ikoną dla wielu motocyklistów XXI wieku.

Nowy motocykl CL500 opracowano zgodnie z koncepcją „bądź sobą”, kierując go do młodej, świadomej swojego stylu grupy klientów. Miał on poradzić sobie z codziennymi dojazdami do pracy i weekendowymi przejażdżkami, również w lekkim terenie. Przyciągająca oko sylwetka otrzymała efektowne detale, takie jak zaokrąglony zbiornik paliwa, nakładki na wysokości kolan, gumowe osłony widelca oraz tłumik z podwójnym wylotem i z perforowaną osłoną termiczną.

Podstawą dobrego prowadzenia nowego CL500 jest efektowna, kratownicowa rama główna typu „diamond”. Zastosowano tu zawieszenie o dużym skoku, obejmujące 41‑milimetrowy widelec teleskopowy i regulowane amortyzatory tylne. Koła – 19‑calowe z przodu i 17‑calowe z tyłu – wyposażono w opony o bieżniku blokowym. Siła hamowania z przodu i z tyłu modulowana jest przez system ABS, którego zestrojenie starannie wyważono pod kątem optymalnej skuteczności na różnych nawierzchniach.

Honda CL500 zaprasza na Dni Otwarte

Sercem nowego CL500 jest szeregowy, dwucylindrowy silnik o pojemności 471 cm3, mocy maksymalnej 47 KM i z solidnym momentem obrotowym, wynoszącym 43,4 Nm, odpowiedni dla posiadaczy prawa jazdy kategorii A2. Ta popularna i wytrzymała jednostka napędowa sprawdziła się już w serii CB(R)500 oraz w modelu CMX500 Rebel. Ustawienia komputera – unikalne dla CL500 – i krótkie przełożenie przekładni końcowej zapewniają świetne przyspieszenia w mieście, zarówno ze startu zatrzymanego, jak i podczas jazdy. Sześciobiegowa skrzynia biegów współpracuje ze sprzęgłem antyhoppingowym.

Przeczytaj więcej o wrażeniach z jazdy nową Hondą CL500:

Honda CL 500 2023: japoński scrambler (z choppera) powraca [cena, dane techniczne, zdjęcia, wideo]

Nowy CL500 otrzymał oświetlenie wykonane w technologii Full-LED i negatywowy wyświetlacz LCD, a także funkcję Emergency Stop Signal (ESS), która wykorzystuje tylne kierunkowskazy jako światła awaryjne przy nagłym, ostrym hamowaniu.

Klienci mają do wyboru cztery atrakcyjne opcje malowania oraz szereg oryginalnych akcesoriów Hondy, gotowych do zamontowania, które pozwolą im podnieść walory praktyczne maszyny, a także zindywidualizować jej styl.

Honda zaprasza do skorzystania z pierwszej okazji obejrzenia nowego modelu CL500 i przymierzenia się do jego zakupu.

Więcej informacji znajduje się pod poniżej podanym linkiem.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Dni Otwarte CL500 14-15 kwietnia 2023

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button