Premiery 2021: Triumph Tiger Sport 850. Szybciej, taniej, bardziej asfaltowo?

Triumph nie próżnował w tym roku i przygotował na kolejny sezon dwie bardzo ciekawe nowości. Pierwszą jest Trident, którego już mieliśmy okazję poznać, a drugą nowością będzie Tiger Sport 850 – więcej o tym sprzęcie dowiemy się już niebawem.

Listopad to miesiąc, w którym praktycznie wszyscy producenci, za sprawą międzynarodowych targów motocyklowych prezentują nowości na kolejny sezon – tak przynajmniej było do tego czasu. Ten rok jednak jest zdecydowanie inny od poprzednich, w związku z tym większość producentów decyduje się na premiery online – wśród tej grupy jest Triumph, który już niebawem zaprezentuje Tigera Sport 850.

Tańszy i bardziej sportowy?

Chociaż do oficjalnej prezentacji nowego modelu pozostało jeszcze pięć dni, Triumph już teraz ujawnił kilka istotnych szczegółów motocykla, dzięki którym możemy domniemać jak będzie wyglądać bardziej asfaltowych Tiger. Wszystko wskazuje na to, że różnic w stylistyce będzie mniej niż w poprzednich modelach, tak przynajmniej możemy wnioskować po np. przednich lampach, które nawiązują, lub wręcz są niemal identyczne do tych, zastosowanych w modelu Tiger 900.

Triumph Tiger 850 Sport

Obecnie nie mamy żadnych informacji dotyczących silnika, ale więcej niż pewne jest, że w ramie znajdzie się trzycylindrowy silnik rzędowy o pojemności 888 cm3. Jeśli będzie to piec żywcem wyrwany z Tigera 900, to możemy spodziewać się mocy w okolicach 95 KM i 87 Nm momentu obrotowego. Takie przynajmniej osiąga silnik w Tigerze 900. Musimy pamiętać, że producent może zastosować inną elektronikę, modyfikacje w układzie zapłonu czy w samej głowicy silnika, przez co dane techniczne będą inne.  Zresztą taki zabieg nikogo raczej nie powinien dziwić. Póki co możemy najwyżej wróżyć z fusów, dlatego bardziej rozsądne wydaje się być uzbrojenie w cierpliwość i poczekanie jeszcze kilku dniu na potwierdzone informacje.

 Tiger Sport 850 będzie stanowić uzupełnienie katalogu brytyjskiego producenta. Obecnie znajduje się w nim Tiger 900 oraz 1200. Fakt, że nowa propozycja z Hinckley będzie posiadać w nazwie oznaczenie “850” może sugerować, że model ten będzie przeznaczony dla mniej zaawansowanych motocyklistów. Przynajmniej takie domysły wysnuwają dziennikarze z całego świata. Tej teorii nie zaprzeczamy, jednak musimy pamiętać, że dopisek “Sport” zobowiązuje i może się okazać, że szykuje się nam wielka niespodzianka. Gdyby jednak spojrzeć na praktykę innych producentów motocykli, to możemy wysnuć wnioski, że Tiger Sport 850 nie tylko będzie bardziej cywilizowaną wersją Tigera 900, ale i przy okazji tańszą (może na to wskazywać właśnie oznaczenie 850). Czy to oznacza drastyczne okrojenie elektroniki względem dziewięćsetki?.

TRIUMPH TRIDENT POWRACA! NOWY ROADSTER W OFERCIE BRYTYJCZYKÓW JUŻ W 2021 ROKU

Do tej pory modele Tiger Sport były motocyklami w dużej mierze opartymi o konstrukcje Tiger. Oczywiście, posiadały zmodyfikowaną stylistykę czy zawieszenie. Wszystko wskazuje na to, że i w tej wersji nie będzie inaczej. Wykorzystanie zawieszeń o mniejszym skoku wydaje się całkiem rozsądnym ruchem i zdecydowanie bardziej “sportowym”.

To tylko domysły.

Oficjalna premiera Tigera Sport 850 odbędzie się już 17 listopada i to właśnie wtedy dowiemy się wszystkiego na temat nowej propozycji Triumpha!

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

———————————————-

źródło: https://www.rushlane.com

 

 

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button