Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy w Wielkiej Brytanii: Po Brexicie zmiany i dodatkowe opłaty
1

Prawo jazdy z Wielkiej Brytanii będzie nieważne w Unii Europejskiem – tak zapowiedziała Komisja Europejska, a zmiana w regulacjach prawnych ma być konsekwencją Brexit’u. Osoby posiadające brytyjskie prawo jazdy będą zmuszone dodatkowo zapłacić by poruszać się po drogach wspólnoty.

Jak można było się domyślić, Unia Europejska zrobi co w jej mocy by utrudnić życie Brytyjczykom. Jednym z pomysłów jest unieważnienie prawa jazdy z Wielkiej Brytanii, które przestało by obowiązywać na drogach wspólnoty. Takie zmiany zapowiedziała Komisja Europejska.

Zamiast tego kierowców z Wysp może czekać obowiązek wykupienia 12-miesięcznego międzynarodowego dokumentu zezwalającego na kierowanie pojazdami. Będzie ono potrzebne jeśli brytyjscy kierowcy będą chcieli wyjechać na drogi na kontynencie. Podczas posiedzenia komisji, które miało miejsce w zeszłym miesiącu zaznaczono, że po Brexicie nie będzie dalszego obustronnego uznawania praw jazdy – czytamy na portalu Polish Express.

Oczywiście, Wielka Brytania nie będzie dłużna i już planuje wprowadzenie dodatkowych opłat dla osób przyjeżdżających z UE. Bilans pewnie będzie równy, a zapłacą obywatele.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Źródło: Polish Expess

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
10%
5%
31%
  • Gulgozaur
    16 marca 2018 at 22:06

    Podejrzewam że nie będzie równy bo jednak to więcej Polaków jedzie do Anglii niż Anglików do Polski.