Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy w Wielkiej Brytanii: Po Brexicie zmiany i dodatkowe opłaty
1

Prawo jazdy z Wielkiej Brytanii będzie nieważne w Unii Europejskiem – tak zapowiedziała Komisja Europejska, a zmiana w regulacjach prawnych ma być konsekwencją Brexit’u. Osoby posiadające brytyjskie prawo jazdy będą zmuszone dodatkowo zapłacić by poruszać się po drogach wspólnoty.

Jak można było się domyślić, Unia Europejska zrobi co w jej mocy by utrudnić życie Brytyjczykom. Jednym z pomysłów jest unieważnienie prawa jazdy z Wielkiej Brytanii, które przestało by obowiązywać na drogach wspólnoty. Takie zmiany zapowiedziała Komisja Europejska.

Zamiast tego kierowców z Wysp może czekać obowiązek wykupienia 12-miesięcznego międzynarodowego dokumentu zezwalającego na kierowanie pojazdami. Będzie ono potrzebne jeśli brytyjscy kierowcy będą chcieli wyjechać na drogi na kontynencie. Podczas posiedzenia komisji, które miało miejsce w zeszłym miesiącu zaznaczono, że po Brexicie nie będzie dalszego obustronnego uznawania praw jazdy – czytamy na portalu Polish Express.

 
Czytaj
REKLAMA

SŁONECZNA OFERTA SUZUKI

AdvertisementStreet czy Adventure? Teraz w tej samej cenie!

Oczywiście, Wielka Brytania nie będzie dłużna i już planuje wprowadzenie dodatkowych opłat dla osób przyjeżdżających z UE. Bilans pewnie będzie równy, a zapłacą obywatele.

Źródło: Polish Expess

 
Czytaj
REKLAMA

UNIWERSALNE KUFRY BOCZNE. KOMPLET ZA 529,00 zł. Darmowa wysyłka

Uniwersalne motocyklowe kufry boczne ADV wraz ze stelażami w zestawie. Wykonane z lekkiego, wytrzymałego i odpornego na uderzenia polipropylenu. Posiadają elementy odblaskowe. Zamykane na zamek. Dwa kluczyki w komplecie. Wysyłka w 24h.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
10%
Interesujące
10%
heh...
8%
Że co?
5%
Grrrr!
0%
Smutne
31%
  • Gulgozaur
    16 marca 2018 at 22:06

    Podejrzewam że nie będzie równy bo jednak to więcej Polaków jedzie do Anglii niż Anglików do Polski.