Prawo jazdy w Wielkiej Brytanii: Po Brexicie zmiany i dodatkowe opłaty - Opinie, Forum i Dane Techniczne Jednoślad.pl

Prawo jazdy w Wielkiej Brytanii: Po Brexicie zmiany i dodatkowe opłaty

Prawo jazdy z Wielkiej Brytanii będzie nieważne w Unii Europejskiem - tak zapowiedziała Komisja Europejska, a zmiana w regulacjach prawnych ma być konsekwencją Brexit’u. Osoby posiadające brytyjskie prawo jazdy będą zmuszone dodatkowo zapłacić by poruszać się po drogach wspólnoty.

Jak można było się domyślić, Unia Europejska zrobi co w jej mocy by utrudnić życie Brytyjczykom. Jednym z pomysłów jest unieważnienie prawa jazdy z Wielkiej Brytanii, które przestało by obowiązywać na drogach wspólnoty. Takie zmiany zapowiedziała Komisja Europejska.

Zamiast tego kierowców z Wysp może czekać obowiązek wykupienia 12-miesięcznego międzynarodowego dokumentu zezwalającego na kierowanie pojazdami. Będzie ono potrzebne jeśli brytyjscy kierowcy będą chcieli wyjechać na drogi na kontynencie. Podczas posiedzenia komisji, które miało miejsce w zeszłym miesiącu zaznaczono, że po Brexicie nie będzie dalszego obustronnego uznawania praw jazdy - czytamy na portalu Polish Express.

Oczywiście, Wielka Brytania nie będzie dłużna i już planuje wprowadzenie dodatkowych opłat dla osób przyjeżdżających z UE. Bilans pewnie będzie równy, a zapłacą obywatele.

REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Źródło: Polish Expess

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

  1. Bez przesady, prawko miedzynarodowe kosztuje tylko 5 funtow i zostaje wydane na poczcie w ciagu 10 min, bo tyle schodzi wypelnienie. 5funtow na rok, to zaden koszt.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back to top button