Aktualnie czytasz:
Hostessy na targach motoryzacyjnych. Feministki walczą o prawa kobiet
3

Oczywiście, w tym momencie pojawia się zupełnie słuszne pytanie: czy hostessy czują, że ktokolwiek powinien za nie o cokolwiek walczyć?

akiś czas temu pisałem o zrezygnowaniu z udziału grid girls w nadchodzącym sezonie F1. Całość w ramach walki o równość, która jak nie trudno było się domyślić, została mocno skrytykowana przez same zainteresowane.

Teraz ogólnoświatowy trend uszczęśliwiania kobiet na siłę przez inne kobiety został… wyprzedzony. Podczas właśnie zakończonego salonu samochodowego w Genewie rola hostess została nieco zmieniona i rozbudowana w kierunku zbliżającym hostessy bardziej do sprzedawców niż do modelek. Zamiast kusych spódniczek, eleganckie stroje. Zamiast wyzywającego makijażu – atrakcyjne, naturalne kobiety. Zamiast pozowania do zdjęć, rozmowa o samochodach danego producenta.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Co najzabawniejsze, kapitalistyczne podejście wielkich korporacji wyprzedziło ideologię o długość okrążenia. Dla wielkich koncernów liczy się kasa, a wizerunek jest przedłużeniem jej zarabiania. Dlatego, zamiast ryzykować kontrowersje i walkę z rzeszą mniej lub bardziej poddenerwowanych „feministek” (w cudzysłowie, bo obecne ruchy feministyczne nie mają nic wspólnego z realną walkę o równość sprzed lat), samochodowe koncerny lekko przemodelowały rolę hostess. Mimo, że było ich wyraźnie mniej, to takie rozwiązanie – o ile połączone z wyższym wynagrodzeniem za powiększenie zakresu obowiązku – wydaje się być z pożytkiem dla każdego.

Oczywiście, tak zorganizowany ruch ma swoje nieco ironiczne konsekwencje, o których pisze Mateusz Żuchowski z Autokultu:

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Próbuję się spytać jednej z hostess Alfy Romeo, co sądzi o swoim nowym ubiorze i ograniczaniu obecności jej grupy zawodowej na targach. Okazuje się, że nie może udzielić mi odpowiedzi – usuwa się na parę krokуw, by skonsultować się ze swoim koordynatorem, który jednoznacznym gestem pokazuje jej, by trzymała usta na kłódkę. O ironio! Czy to nie na tym właśnie polega ograniczanie praw i stawianie hostess w roli przedmiotуw, które mają tylko stać i wyglądać?

Na szczęście, póki co, dorosłe kobiety mogą same decydować o tym w jaki sposób będą zarabiać pieniądze.

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
0%
 • Rafał
  12 marca 2018 at 08:38

  Prawda Kobiet walczą całe życie o naszą uwagę dbając o swoją urodę eksponuja co tam mają a my chcemy tego piękna nie zauważać w myśl poprawności poliytycznej i z powodu kilku brzydkich bab z kompleksami „pseudointelektualistek” Efekt jest taki ze Panie wybierają Islam bo tam kobietę się szanuje ( do czasu 😉 )

 • Mateusz
  12 marca 2018 at 15:54

  Cudzysłów -> w cudzysłowiu jak np. rów -> w rowiu, albo dupa -> dupiu?

 • Zdjęcie profilowe ANDRE
  13 marca 2018 at 14:20

  Widać na tych spędach te feministki!Kijem dotchnąć bym nie chciał!Obleśne lewatywy,lesby!!!