Aktualnie czytasz:
Hostessy na targach motoryzacyjnych. Feministki walczą o prawa kobiet
3

Oczywiście, w tym momencie pojawia się zupełnie słuszne pytanie: czy hostessy czują, że ktokolwiek powinien za nie o cokolwiek walczyć?

akiś czas temu pisałem o zrezygnowaniu z udziału grid girls w nadchodzącym sezonie F1. Całość w ramach walki o równość, która jak nie trudno było się domyślić, została mocno skrytykowana przez same zainteresowane.

Teraz ogólnoświatowy trend uszczęśliwiania kobiet na siłę przez inne kobiety został… wyprzedzony. Podczas właśnie zakończonego salonu samochodowego w Genewie rola hostess została nieco zmieniona i rozbudowana w kierunku zbliżającym hostessy bardziej do sprzedawców niż do modelek. Zamiast kusych spódniczek, eleganckie stroje. Zamiast wyzywającego makijażu – atrakcyjne, naturalne kobiety. Zamiast pozowania do zdjęć, rozmowa o samochodach danego producenta.

 
Czytaj
REKLAMA

Przetestuj wymarzony motocykl na TRIUMPH MOTORCYCLES FESTIVAL 2019

Atrakcje Triumph Motorcycle Festival 2019:

 • 19 i 20.09.2019 – Motowycieczki (cena: 299 zł)
 • 21.09.2019 – Triumph Motorcycle Festival:
  • jazdy testowe Triumph
  • grill
  • 20% rabatu na odzież

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Co najzabawniejsze, kapitalistyczne podejście wielkich korporacji wyprzedziło ideologię o długość okrążenia. Dla wielkich koncernów liczy się kasa, a wizerunek jest przedłużeniem jej zarabiania. Dlatego, zamiast ryzykować kontrowersje i walkę z rzeszą mniej lub bardziej poddenerwowanych „feministek” (w cudzysłowie, bo obecne ruchy feministyczne nie mają nic wspólnego z realną walkę o równość sprzed lat), samochodowe koncerny lekko przemodelowały rolę hostess. Mimo, że było ich wyraźnie mniej, to takie rozwiązanie – o ile połączone z wyższym wynagrodzeniem za powiększenie zakresu obowiązku – wydaje się być z pożytkiem dla każdego.

Oczywiście, tak zorganizowany ruch ma swoje nieco ironiczne konsekwencje, o których pisze Mateusz Żuchowski z Autokultu:

Próbuję się spytać jednej z hostess Alfy Romeo, co sądzi o swoim nowym ubiorze i ograniczaniu obecności jej grupy zawodowej na targach. Okazuje się, że nie może udzielić mi odpowiedzi – usuwa się na parę krokуw, by skonsultować się ze swoim koordynatorem, który jednoznacznym gestem pokazuje jej, by trzymała usta na kłódkę. O ironio! Czy to nie na tym właśnie polega ograniczanie praw i stawianie hostess w roli przedmiotуw, które mają tylko stać i wyglądać?

Na szczęście, póki co, dorosłe kobiety mogą same decydować o tym w jaki sposób będą zarabiać pieniądze.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
33%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Rafał
  12 marca 2018 at 08:38

  Prawda Kobiet walczą całe życie o naszą uwagę dbając o swoją urodę eksponuja co tam mają a my chcemy tego piękna nie zauważać w myśl poprawności poliytycznej i z powodu kilku brzydkich bab z kompleksami „pseudointelektualistek” Efekt jest taki ze Panie wybierają Islam bo tam kobietę się szanuje ( do czasu 😉 )

 • Mateusz
  12 marca 2018 at 15:54

  Cudzysłów -> w cudzysłowiu jak np. rów -> w rowiu, albo dupa -> dupiu?

 • Zdjęcie profilowe ANDRE
  13 marca 2018 at 14:20

  Widać na tych spędach te feministki!Kijem dotchnąć bym nie chciał!Obleśne lewatywy,lesby!!!