Hostessy na targach motoryzacyjnych. Feministki walczą o prawa kobiet

Oczywiście, w tym momencie pojawia się zupełnie słuszne pytanie: czy hostessy czują, że ktokolwiek powinien za nie o cokolwiek walczyć?

akiś czas temu pisałem o zrezygnowaniu z udziału grid girls w nadchodzącym sezonie F1. Całość w ramach walki o równość, która jak nie trudno było się domyślić, została mocno skrytykowana przez same zainteresowane.

Teraz ogólnoświatowy trend uszczęśliwiania kobiet na siłę przez inne kobiety został… wyprzedzony. Podczas właśnie zakończonego salonu samochodowego w Genewie rola hostess została nieco zmieniona i rozbudowana w kierunku zbliżającym hostessy bardziej do sprzedawców niż do modelek. Zamiast kusych spódniczek, eleganckie stroje. Zamiast wyzywającego makijażu - atrakcyjne, naturalne kobiety. Zamiast pozowania do zdjęć, rozmowa o samochodach danego producenta.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Co najzabawniejsze, kapitalistyczne podejście wielkich korporacji wyprzedziło ideologię o długość okrążenia. Dla wielkich koncernów liczy się kasa, a wizerunek jest przedłużeniem jej zarabiania. Dlatego, zamiast ryzykować kontrowersje i walkę z rzeszą mniej lub bardziej poddenerwowanych „feministek” (w cudzysłowie, bo obecne ruchy feministyczne nie mają nic wspólnego z realną walkę o równość sprzed lat), samochodowe koncerny lekko przemodelowały rolę hostess. Mimo, że było ich wyraźnie mniej, to takie rozwiązanie - o ile połączone z wyższym wynagrodzeniem za powiększenie zakresu obowiązku - wydaje się być z pożytkiem dla każdego.

Oczywiście, tak zorganizowany ruch ma swoje nieco ironiczne konsekwencje, o których pisze Mateusz Żuchowski z Autokultu:

Próbuję się spytać jednej z hostess Alfy Romeo, co sądzi o swoim nowym ubiorze i ograniczaniu obecności jej grupy zawodowej na targach. Okazuje się, że nie może udzielić mi odpowiedzi – usuwa się na parę krokуw, by skonsultować się ze swoim koordynatorem, który jednoznacznym gestem pokazuje jej, by trzymała usta na kłódkę. O ironio! Czy to nie na tym właśnie polega ograniczanie praw i stawianie hostess w roli przedmiotуw, które mają tylko stać i wyglądać?

Na szczęście, póki co, dorosłe kobiety mogą same decydować o tym w jaki sposób będą zarabiać pieniądze.

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

  1. Prawda Kobiet walczą całe życie o naszą uwagę dbając o swoją urodę eksponuja co tam mają a my chcemy tego piękna nie zauważać w myśl poprawności poliytycznej i z powodu kilku brzydkich bab z kompleksami „pseudointelektualistek” Efekt jest taki ze Panie wybierają Islam bo tam kobietę się szanuje ( do czasu 😉 )

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button