Aktualnie czytasz:
Hostessy na targach motoryzacyjnych. Feministki walczą o prawa kobiet
3

Oczywiście, w tym momencie pojawia się zupełnie słuszne pytanie: czy hostessy czują, że ktokolwiek powinien za nie o cokolwiek walczyć?

akiś czas temu pisałem o zrezygnowaniu z udziału grid girls w nadchodzącym sezonie F1. Całość w ramach walki o równość, która jak nie trudno było się domyślić, została mocno skrytykowana przez same zainteresowane.

Teraz ogólnoświatowy trend uszczęśliwiania kobiet na siłę przez inne kobiety został… wyprzedzony. Podczas właśnie zakończonego salonu samochodowego w Genewie rola hostess została nieco zmieniona i rozbudowana w kierunku zbliżającym hostessy bardziej do sprzedawców niż do modelek. Zamiast kusych spódniczek, eleganckie stroje. Zamiast wyzywającego makijażu – atrakcyjne, naturalne kobiety. Zamiast pozowania do zdjęć, rozmowa o samochodach danego producenta.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Co najzabawniejsze, kapitalistyczne podejście wielkich korporacji wyprzedziło ideologię o długość okrążenia. Dla wielkich koncernów liczy się kasa, a wizerunek jest przedłużeniem jej zarabiania. Dlatego, zamiast ryzykować kontrowersje i walkę z rzeszą mniej lub bardziej poddenerwowanych „feministek” (w cudzysłowie, bo obecne ruchy feministyczne nie mają nic wspólnego z realną walkę o równość sprzed lat), samochodowe koncerny lekko przemodelowały rolę hostess. Mimo, że było ich wyraźnie mniej, to takie rozwiązanie – o ile połączone z wyższym wynagrodzeniem za powiększenie zakresu obowiązku – wydaje się być z pożytkiem dla każdego.

Oczywiście, tak zorganizowany ruch ma swoje nieco ironiczne konsekwencje, o których pisze Mateusz Żuchowski z Autokultu:

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Próbuję się spytać jednej z hostess Alfy Romeo, co sądzi o swoim nowym ubiorze i ograniczaniu obecności jej grupy zawodowej na targach. Okazuje się, że nie może udzielić mi odpowiedzi – usuwa się na parę krokуw, by skonsultować się ze swoim koordynatorem, który jednoznacznym gestem pokazuje jej, by trzymała usta na kłódkę. O ironio! Czy to nie na tym właśnie polega ograniczanie praw i stawianie hostess w roli przedmiotуw, które mają tylko stać i wyglądać?

Na szczęście, póki co, dorosłe kobiety mogą same decydować o tym w jaki sposób będą zarabiać pieniądze.

Jaka jest Twoja reakcja?
33%
0%
0%
 • Rafał
  12 marca 2018 at 08:38

  Prawda Kobiet walczą całe życie o naszą uwagę dbając o swoją urodę eksponuja co tam mają a my chcemy tego piękna nie zauważać w myśl poprawności poliytycznej i z powodu kilku brzydkich bab z kompleksami „pseudointelektualistek” Efekt jest taki ze Panie wybierają Islam bo tam kobietę się szanuje ( do czasu 😉 )

 • Mateusz
  12 marca 2018 at 15:54

  Cudzysłów -> w cudzysłowiu jak np. rów -> w rowiu, albo dupa -> dupiu?

 • Zdjęcie profilowe ANDRE
  13 marca 2018 at 14:20

  Widać na tych spędach te feministki!Kijem dotchnąć bym nie chciał!Obleśne lewatywy,lesby!!!