125 ccm
Aktualnie czytasz:
Prawo jazdy 2018: Nie stracisz prawa jazdy za punkty karne, ale pójdziesz na obowiązkowy kurs
1

Od 4. czerwca 2018 roku w pełnym wymiarze zacznie działać system CEPiK 2.0. Oznacza to wiele zmian, z czego jedną jest fakt, że po „zdobyciu” 24. punktów karnych nie stracimy prawa jazdy. Zamiast tego czeka nas specjalny kurs doszkalający. 

O CEPiK-u 2.0, który w pełnej formie rusza w połowie przyszłego roku, pisaliśmy wielokrotnie. CEPiK to przeciętnie dobre wiadomości dla młodych kierowców, którzy będą zmuszeni wziąć udział w specjalnych kursach doszkalających w trakcie tzw. „okresu próbnego”. To jednak także dobre wiadomości – dla kierowców, którzy zbierając punktów liczyli na końcu na lodówkę bądź czajnik.

ZOBACZ TAKŻE: Prawo jazdy 2018: Okres próbny, zielony listek i dodatkowe kursy obowiązkowe dla młodych kierowców

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Jeśli kierowca uzbiera komplet 24. punktów karnych po 4. czerwca 2018 roku nie straci automatycznie prawa jazdy. Zamiast tego zostanie skierowany na obowiązkowy kurs doszkalający, który musi odbyć w trakcie miesiąca od „zdobycia” kompletu punktów. Dedykowane szkolenie ma trwać 28 godzin i kosztować około 500 zł.

Jest haczyk, a nawet dwa. Po pierwsze, jeśli w ciągu 5. lat po szkoleniu reedukacyjnym znów zgarniemy komplet punktów – automatycznie tracimy prawo jazdy. Po drugie, zlikwidowane zostają kursy „kasujące” punkty karne, obowiązujące teraz.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Zupełnie inna sprawą jest fakt, że funkcjonariusze policji będą mogli podczas jednego zatrzymania przyznać kierowcy maksymalnie 10 punktów karnych, nie jak do tej pory bez limitu – sumując punkty za wszystkie wykroczenie.

Co o tym myślicie? 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
14%
Interesujące
29%
heh...
14%
Że co?
14%
Grrrr!
0%
Smutne
7%