125 ccm
Aktualnie czytasz:
OC na motocykl, droższe ubezpieczenie. Od tego roku podwyżki także dla motocyklistów
3

Podwyżki OC nie ominęły także motocykli. Co ciekawe, podwyżki dot. motocyklistów bardziej zauważalne są w sezonie. Wzrost względem początku zeszłego roku? Nawet 50%.

Z publikacji portalu Fakt wynik, że podwyżki OC w 2017 roku dotknęły także motocyklistów. Według specjalistów z CUK Ubezpieczenia na przestrzeni poprzedniego roku wzrost ceny ubezpieczenia sięgał 31%. W pierwszym kwartale tego roku to kolejne 13%, a obecnie za ubezpieczenie płacimy średnio 144 zł. To nawet 50% więcej niż np. w marcu 2016.

Podobnie jak w przypadku właścicieli samochodów osobowych podwyżki cen OC nie omijają także posiadaczy jednośladów. Różnica polega na tym, że stawki polis dla motocyklistów rosną wolniej i niejednostajnie – tendencja wzrostowa nie utrzymuje się z miesiąca na miesiąc, zdarzają się okresy w których ceny nieznacznie maleją. W całorocznym podsumowaniu podwyżki są jednak odczuwalne – wyjaśnia dla Fakt.pl Maciej Kuczwalski.

"Nierówny" wzrost cen ubezpieczeń jeśli chodzi o motocykle dotyczy sezonowości użytkowania jednośladów. To zupełnie logiczne, tak samo jak logiczne są wzrosty związane z (niestety) zwiększonym ryzykiem użytkowania motocykli. Jak możemy wyczytać w w/w publikacji liczba wypadków z udziałem motocykli zwiększyła się o 7,6%, co nie jest bez znaczenia dla ubezpieczycieli. Dodatkowo, przeglądając statystyki KGP, ponad 20% wzrost dotyczy rubryki "Liczba zabitych motocyklistów".

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Reasumując: ogólne wzrosty cen ubezpieczeń (moim zdaniem zmowa, tak swoją drogą), plus większa liczba wypadków z udziałem motocykli, w rezultacie daje wyższe ceny polis. Nie próbujcie sprawdzić ile kosztuje pełne AC, ubezpieczające od kradzieży (które oferuje tylko kilka firm).

Źródło: Fakt.pl

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

 

Jaka jest Twoja reakcja?
10%
10%
30%
 • milek
  10 maja 2017 at 14:52

  No chyba, że ma się skuter z media experta to można wykupić przedłużoną gwarancję z tego co słyszałem. Więc wtedy razem z OC jest całkiem fajnie

 • Michu
  11 maja 2017 at 10:14

  oszaleli chyba dlaczego kierowca motocykla to od razu musi oznazac że wariat??? może yanosik rozszerzy swoją ofertę oc też dla motocykli albo ktoś inny wpadnie na to żeby uzyć telematyki

 • tom
  14 maja 2017 at 13:35

  Dlatego warto z porównywarek korzystać jak np.kalkulator cuk. Tak można tańsze OC kupić.