OC na motocykl, droższe ubezpieczenie. Od tego roku podwyżki także dla motocyklistów

Podwyżki OC nie ominęły także motocykli. Co ciekawe, podwyżki dot. motocyklistów bardziej zauważalne są w sezonie. Wzrost względem początku zeszłego roku? Nawet 50%.

Z publikacji portalu Fakt wynik, że podwyżki OC w 2017 roku dotknęły także motocyklistów. Według specjalistów z CUK Ubezpieczenia na przestrzeni poprzedniego roku wzrost ceny ubezpieczenia sięgał 31%. W pierwszym kwartale tego roku to kolejne 13%, a obecnie za ubezpieczenie płacimy średnio 144 zł. To nawet 50% więcej niż np. w marcu 2016.

Podobnie jak w przypadku właścicieli samochodów osobowych podwyżki cen OC nie omijają także posiadaczy jednośladów. Różnica polega na tym, że stawki polis dla motocyklistów rosną wolniej i niejednostajnie – tendencja wzrostowa nie utrzymuje się z miesiąca na miesiąc, zdarzają się okresy w których ceny nieznacznie maleją. W całorocznym podsumowaniu podwyżki są jednak odczuwalne – wyjaśnia dla Fakt.pl Maciej Kuczwalski.

„Nierówny” wzrost cen ubezpieczeń jeśli chodzi o motocykle dotyczy sezonowości użytkowania jednośladów. To zupełnie logiczne, tak samo jak logiczne są wzrosty związane z (niestety) zwiększonym ryzykiem użytkowania motocykli. Jak możemy wyczytać w w/w publikacji liczba wypadków z udziałem motocykli zwiększyła się o 7,6%, co nie jest bez znaczenia dla ubezpieczycieli. Dodatkowo, przeglądając statystyki KGP, ponad 20% wzrost dotyczy rubryki „Liczba zabitych motocyklistów”.

Reasumując: ogólne wzrosty cen ubezpieczeń (moim zdaniem zmowa, tak swoją drogą), plus większa liczba wypadków z udziałem motocykli, w rezultacie daje wyższe ceny polis. Nie próbujcie sprawdzić ile kosztuje pełne AC, ubezpieczające od kradzieży (które oferuje tylko kilka firm).

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

Źródło: Fakt.pl

 

Czytaj dalej

Inne publikacje na ten temat:

3 opinii

  1. No chyba, że ma się skuter z media experta to można wykupić przedłużoną gwarancję z tego co słyszałem. Więc wtedy razem z OC jest całkiem fajnie

  2. oszaleli chyba dlaczego kierowca motocykla to od razu musi oznazac że wariat??? może yanosik rozszerzy swoją ofertę oc też dla motocykli albo ktoś inny wpadnie na to żeby uzyć telematyki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button