125 ccm
Aktualnie czytasz:
OC na motocykl, droższe ubezpieczenie. Od tego roku podwyżki także dla motocyklistów
3

Podwyżki OC nie ominęły także motocykli. Co ciekawe, podwyżki dot. motocyklistów bardziej zauważalne są w sezonie. Wzrost względem początku zeszłego roku? Nawet 50%.

Z publikacji portalu Fakt wynik, że podwyżki OC w 2017 roku dotknęły także motocyklistów. Według specjalistów z CUK Ubezpieczenia na przestrzeni poprzedniego roku wzrost ceny ubezpieczenia sięgał 31%. W pierwszym kwartale tego roku to kolejne 13%, a obecnie za ubezpieczenie płacimy średnio 144 zł. To nawet 50% więcej niż np. w marcu 2016.

Podobnie jak w przypadku właścicieli samochodów osobowych podwyżki cen OC nie omijają także posiadaczy jednośladów. Różnica polega na tym, że stawki polis dla motocyklistów rosną wolniej i niejednostajnie – tendencja wzrostowa nie utrzymuje się z miesiąca na miesiąc, zdarzają się okresy w których ceny nieznacznie maleją. W całorocznym podsumowaniu podwyżki są jednak odczuwalne – wyjaśnia dla Fakt.pl Maciej Kuczwalski.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

„Nierówny” wzrost cen ubezpieczeń jeśli chodzi o motocykle dotyczy sezonowości użytkowania jednośladów. To zupełnie logiczne, tak samo jak logiczne są wzrosty związane z (niestety) zwiększonym ryzykiem użytkowania motocykli. Jak możemy wyczytać w w/w publikacji liczba wypadków z udziałem motocykli zwiększyła się o 7,6%, co nie jest bez znaczenia dla ubezpieczycieli. Dodatkowo, przeglądając statystyki KGP, ponad 20% wzrost dotyczy rubryki „Liczba zabitych motocyklistów”.

Reasumując: ogólne wzrosty cen ubezpieczeń (moim zdaniem zmowa, tak swoją drogą), plus większa liczba wypadków z udziałem motocykli, w rezultacie daje wyższe ceny polis. Nie próbujcie sprawdzić ile kosztuje pełne AC, ubezpieczające od kradzieży (które oferuje tylko kilka firm).

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Źródło: Fakt.pl

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
10%
Interesujące
20%
heh...
10%
Że co?
10%
Grrrr!
10%
Smutne
30%
 • milek
  10 maja 2017 at 14:52

  No chyba, że ma się skuter z media experta to można wykupić przedłużoną gwarancję z tego co słyszałem. Więc wtedy razem z OC jest całkiem fajnie

 • Michu
  11 maja 2017 at 10:14

  oszaleli chyba dlaczego kierowca motocykla to od razu musi oznazac że wariat??? może yanosik rozszerzy swoją ofertę oc też dla motocykli albo ktoś inny wpadnie na to żeby uzyć telematyki

 • tom
  14 maja 2017 at 13:35

  Dlatego warto z porównywarek korzystać jak np.kalkulator cuk. Tak można tańsze OC kupić.