Nowy Triumph Speed Triple 1200: Oficjalna premiera już 26 stycznia!

Dla osób śledzących uważniej zmiany na rynkach motocyklowych, nie jest tajemnicą, że silnik napędzający m.in Triumpha Speed Triple 1050 ma już swoje lata i jego dni są już policzone. Nikt jednak dokładnie nie wiedział czego możemy się spodziewać oraz czy na pewno Speed Triple powróci w nowej odsłonie. Możemy już odetchnąć z ulgą. Triumph zapowiada nowego Speedtriple 1200 2021!

Ostatnio pisaliśmy o tym, że norma Euro 5 zabija kolejne modele motocykli, ale wymusza także postęp i powstawanie nowych wersji znanych już na rynku jednośladów. Na szczęście dla wszystkich fanów sportowych golasów z Wielkiej Brytanii, flagowy Speed Triple nie podzielił losu niektórych maszyn i nie położył łba pod topór. Trumph Speed Triple 1200 RS

Triumph, na razie bardzo tajemniczo, dzieli się skrawkami informacji na temat nowej odsłony rasowego streetfightera. Wiemy, że nadwozie zmieni się diametralnie, wiemy też, że nadal będzie bardzo dynamicznie i sportowo. Wiemy, że powstanie dopasiona wersja RS i wiemy w końcu, że przekonstruowany piec będzie mieć pojemność prawie 1200 cm³. Co to dokładnie oznacza, możemy na razie się tylko domyślać, ale emocje związane z premierą najświeższej odsłony “Speeda” podsyca udostępniony plik audio z nagranym dźwiękiem wkręcanej na obroty brytyjskiej trójki w rzędzie.

Sami zresztą posłuchajcie:

Trumph Speed Triple 1200 RS
Hasło “The revolution is coming” zapowiada, że zmiany w modelu sięgną znacząco dalej niż dostosowanie silnika do Euro 5 i face lifting nadwozia. Zapowiada się rewolucja!
Pamiętajcie: 26 stycznia – oficjalna premiera. Odliczacie dni razem z nami?

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button