Nieoznakowany radiowóz zatrzymał… inny nieoznakowany radiowóz. Policjant stracił prawo jazdy

Funkcjonariusz prowadzący nieoznakowanego Fiata Brava przekroczył prędkość o 60 km/h w terenie zabudowanym. Zatrzymał go kolega po fachu w BMW i… odebrał mu prawo jazdy.

Do dość niecodziennej sytuacji doszło w okolicach Łukowa. Jak podaje WP.pl, prawo jazdy stracił tam będący na służbie policjant prowadzący nieoznakowany radiowóz. Funkcjonariusz przekroczył prędkość o 60 km/h w terenie zabudowanym. Jego Fiata Bravę „nagrało” nieoznakowane BMW. 

Zdjęcie formalnego zapisu zdarzenia trafiło do sieci:

A w komentarzach…

To nie fejk, policjant Jaroniec jest wszystkim bardzo dobrze znany, bynajmniej w naszym powiecie 🙂jeździ nieoznakowanym BMW, i czesze każdego po kolei, aż szczena opada 🙂wyrabia normę wszystkich policjantów

Redakcja WP skontaktowała się z łukowską policją, która potwierdziła, że do zdarzenia doszło. Okazało się jednak, że zatrzymany funkcjonariusz prowadził działania operacyjne. Obecnie sprawa jest wyjaśniana.

Źródło: WP Moto

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

4 opinii

  1. W ogóle ciekawy temat :) Przecież samochód służbowy nieoznakowany Policji, musi stosować się do przepisów ruchu drogowego dopóki nie wywali koguta na dach, lub inaczej nie uruchomi sygnalizacji dźwiękowej i świetlnej ;) Do tego momentu jeśli jedzie niezgodnie z przepisami SAM popełnia przestępstwo, te nieoznakowane radiole z kamerkami dopóki nie odpalą oznakowań ścigając kogoś stwarzają zagrożenie na drodze bo nie sygnalizują swojego niebezpiecznego zachowania na drodze :) Przecież ścigając popełniającego wykroczenie, sami je popełniają i jeszcze pędzą na drugiego często na siłę… Dla mnie każdy nieoznakowany pojazd POLICJI nie sygnalizując swojego statusu pojazdu uprzywilejowanego, łamiąc przepisy ruchu drogowego stwarza zagrożenie i popełnia przestępstwo w majestacie niby prawa które ma Nas chronić na drodze… Powinni to skasować… Takie pościgi w końcu doprowadzą do wielkiej tragedii i ktoś w końcu się obudzi, ale życiem zapłacą niewinni…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button