125 ccm
Aktualnie czytasz:
Najtańsze motocykle i skutery 125 ccm: Kiedy zdecydować się na budżetowe moto?
0

„My Polacy tak mamy, lubimy kupować tanio” – tak głosiła niegdyś reklama jednej z sieci sklepów. Coś w tym jest, nawet jeśli nas stać chcemy zawsze kupować okazyjnie. Stąd też odpowiadając na Wasze pytanie zastanowimy się czy warto patrzeć na najtańsze motocykle i skutery 125 ccm?

Ostatnio nawet stworzyliśmy dla Was specjalne zestawienie niedrogich jednośladów 125 ccm. Wynika z niego, że za około 4000 PLN można kupić w miarę sprawdzony i niezawodny sprzęt, którego najczęstszą bolączką będzie design, a właściwie jego brak. Choć i tutaj nie ma tragedii. Można też oczekiwać, iż w szerokiej dystrybucji pojawią się jeszcze bardziej budżetowe propozycje, oferowane za 3000 PLN. Wkrótce w Skuterowo.com również pokażemy Wam takie modele.

Jednak wróćmy do clou zagadnienia i pytania – w jakiej sytuacji warto zdecydować się na najtańszą propozycję z segmentu motocykli 125 ccm? Naszym zdaniem warto rozważyć tę opcję jako „przechodnią”. Zwłaszcza jeśli jesteśmy początkującymi riderami, niepewnymi zasadności zakupu oraz swoich umiejętności. Niedrogie 125 ccm to zazwyczaj niewielkie i lekkie pojazdy, które w dość prosty sposób dają się prowadzić. Przemawia też niski koszt eksploatacji i przede wszystkim części zamiennych. W razie jakiegokolwiek „szlifu” w tani sposób jesteśmy w stanie przywrócić maszynie dawny blask.

Tani, chiński motocykl czy skuter 125 to też nieco mniejsze ryzyko wpadki w razie stwierdzenia, że „to chyba nie dla mnie”. Jednoślady najtańszego segmentu są łatwo zbywalne na rynku wtórnym, zwłaszcza jeśli są symbolicznie eksploatowane, z niskim przebiegiem.

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
62%
Interesujące
8%
heh...
0%
Że co?
8%
Grrrr!
8%
Smutne
8%