Motocykle Royal Enfield: Legendarna marka powraca do Polski

W skrócie
  • Motocykle Royal Enfield trafia do polskiej dystrybucji
  • Marka Royal Enfield obchodzi w tym roku 120 rocznicę nieprzerwanego istnienia
  • Cztery nowe modele motocykli Royal Enfield dostępne w salonach oraz z dostawą do domu

Czy marka Royal Enfield może być uznawaną za legendarną? Naszym zdaniem z pewnością, bo produkuje motocykle nieprzerwanie od 120 lat. A jak uświetnić tak piękny jubileusz? Oczywiście najlepiej to zrobić wprowadzając ofertę tych oryginalnych jednośladów do oficjalnej sieci dystrybucyjnej w Polsce!

Zaiste piękny to ruch, że na polskie drogi powrócą te fajne i egzotyczne zarazem klasyki. W ofercie dealerów pojawią się najnowsze modele Interceptor, Continental GT, Himalayan i Meteor. Autoryzowanym przedstawicielem na rynek Polski jest Arrow sp z o.o. z Katowic, doświadczony dystrybutor motocykli i jeden z największych dealerów Harley-Davidson w tej części Europy.

Sprawa zapowiada się naprawdę grubo – zwłaszcza, że wszystkie oferowane motocykle będą posiadały nielimitowaną 3 letnią gwarancję, 3 letni Road Assistance oraz dostawę do klienta (na terenie Polski) w cenie motocykla. Wszystkie modele dostępne będą zarówno w stacjonarnych punktach sprzedaży oraz równolegle w systemie door to door, dotyczy to również serwisu.

Dystrybutor oferuje również preferencyjne warunki finansowania i ubezpieczenia motocykli z pakietem dealerskim od 4,5% wartości motocykla. Entuzjaści tej klasycznej już dziś marki będą mogli skorzystać z szerokiej oferty oryginalnej odzieży i akcesoriów Royal Enfield oraz dedykowanych ofert aftermarketowych.

Europejska oferta motocykli Royal Enfield na 2021 rok obejmuje niedawno wprowadzone na rynek modele : Royal Enfield Interceptor 650 –  Inspirowany pierwowzorem z lat 60-tych, który cieszył się największą popularnością na zachodnim wybrzeżu Ameryki, idealnie wpisując się w swobodną i zabawną narrację tamtych czasów. Interceptor 650 Twin na nowo przedstawia skąpany w słońcu kalifornijski styl życia. Ten  uniwersalny, nowoczesny klasyk jest esencją brytyjskiego roadstera z domieszką California Desert Racer łączącą ponadczasowy styl i współczesne osiągi. Interceptor 650 będzie kosztować 31 087zł Royal Enfield Continental GT 650 – Czerpiąc inspirację z kultury cafe racer lat 50. i 60., nowy Continental GT 650 Twin oddaje ducha klasycznego Continental GT 250. Ikona designu, idealne połączenie tradycji i nowoczesności, z wyrzeźbionym zbiornikiem, entuzjastyczną postawą i dynamiczną pozycją  do jazdy – wszystkie cechy typowe dla tradycyjnego café racera. Jest idealny do pokonywania miejskiej dżungli  lub prężenia muskułów na bulwarze. Cena modelu Continental GT 650 to 31 939zł

Royal Enfield Himalayan LS410 – Dziesięciolecia wypraw. Tysiące kilometrów przemierzania najtrudniejszego terenu. Lata życia i ewolucji dzięki maszynie, która reaguje na góry. W ten sposób stworzyliśmy Himalayan, nasz pierwszy motocykl o podwójnym zastosowaniu. Został tak zbudowany, aby był wytrzymały, wszechstronny i przystosowany do każdego rodzaju terenu. Sprawdzony w weekendowych przygodach jak i w samotnych wyprawach dookoła świata. Himalayan 410 został wyceniony na 22 324zł Royal Enfield Meteor 350 – Meteor reprezentuje wieczną esencję jazdy i ducha rywalizacji. Dzięki klasycznym konturom i ponadczasowym liniom jest to poręczny, rasowy krążownik, gotowy do jazdy na trasie  jak i sprostania wyzwaniom miejskich dojazdów do pracy. Model Meteor 350 może być twój  19 970zł

Royal Enfield organizuje również i wspiera wiele imprez motocyklowych i przejażdżek na całym świecie, w szczególności Rider Mania – coroczne spotkanie motocyklistów Royal Enfield z całego świata na pięknych  plażach Goa, a także Himalayan Odyssey, najbardziej twardą przejażdżkę motocyklową wśród najtrudniejszych dróg i najwyższych przełęczy w Himalajach. Royal Enfield prowadzi również popularny „One Ride”, podczas którego, ludzie z całego świata jeżdżą na motocyklach w pierwszą niedzielę kwietnia.

Najtłustsze motocykle świata. Ranking TOP5 najbardziej wypasionych krążowników

O firmie Royal Enfield:

Royal Enfield, najstarsza marka nieprzerwanie produkująca motocykle, swój pierwszy motocykl wyprodukowała w 1901 roku. Royal Enfield, oddział Eicher Motors Limited, stworzył w Indiach segment motocykli średniej wielkości ze swoimi unikalnymi i nowoczesnymi motocyklami o klasycznej linii. Dzięki nowej, rozbudowanej bazie produkcyjnej w Indiach, Royal Enfield jest w stanie szybko zwiększyć produkcję w obliczu gwałtownego wzrostu popytu na swoje motocykle. Z ponad 40-procentową roczną stopą wzrostu w ciągu ostatnich 8 lat, Royal Enfield szybko staje się bardzo ważnym graczem na globalnym rynku motocykli średniej wielkości.  W 2015 roku przejął Harris Performance, która  współpracuje obecnie  z brytyjską częścią zespołu rozwojowego Royal Enfield  w UK Technology Centre z siedzibą w Bruntingthorpe Proving Ground w Leicestershire. Centrum projektuje nie tylko nowoczesne motocykle ale również dostarcza na rynek europejski certyfikowaną odzież motocyklową, do użytku codziennego oraz akcesoria dla miłośników marki Royal Enfield.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Royal Enfield działa  globalnie za pośrednictwem 939 salonów dealerskich oraz eksportuje do ponad 60 krajów na całym świecie, w tym do USA, Europy i Ameryki Łacińskiej, a także na Bliski Wschód i Azję Południowo-Wschodnią. W 2015 roku Royal Enfield przewyższył Harley-Davidson w globalnej sprzedaży, a trzy lata później przekroczył granicę 800.000 szt. motocykli sprzedawanych rocznie.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button