Motocykl z licznikiem w milach: jak przeliczać mile na kilometry?

Jeśli motocykl posiada licznik wyskalowany w milach, to prędzej czy później spotkasz się z tematem przeliczania mil na kilometry.

Kupiłeś motocykl importowany z USA, lub Wielkiej Brytanii? Oprócz różnic w oświetleniu, motocykle z tych krajów posiadają prędkościomierze wyskalowane w milach. Co prawda w przypadku analogowych liczników często pod wskazaniem w milach, podana jest równowartość w kilometrach, jednak nie dotyczy to już wskaźnika przebiegu – zarówno dziennego, jak i całkowitego. Te wskazania niestety trzeba sobie przeliczać ręcznie. Warto zapamiętać, że dla łatwości przeliczenia, możemy przyjąć, że jedna mila to 1,6 kilometra. Zatem wskazanie licznika przebiegu mnożymy przez 1.6. Dla chcących uzyskać dokładny wynik podajemy dokładny stosunek, który wynosi 1,609344 kilometra. Do przeliczenia tych wartości może posłużyć jeden z gotowych kalkulatorów dostępnych w sieci.

Bardziej nowoczesne pojazdy, wyposażone w ciekłokrystaliczne zegary, często można przestawić w ustawieniach, by wskazywały prędkość oraz przebieg w kilometrach. Zmian tarcz zegarów, a co za tym idzie ingerencji w konstrukcję licznika nie polecamy, gdyż od 1 stycznia 2020 roku, taką czynność uznaje się już wg. prawa za przestępstwo. Dowiedz się więcej o zmianach w przepisach 2020.

[trending]

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button