Aktualnie czytasz:
Motocykl z licznikiem w milach: jak przeliczać mile na kilometry?
0
 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jeśli motocykl posiada licznik wyskalowany w milach, to prędzej czy później spotkasz się z tematem przeliczania mil na kilometry.

Kupiłeś motocykl importowany z USA, lub Wielkiej Brytanii? Oprócz różnic w oświetleniu, motocykle z tych krajów posiadają prędkościomierze wyskalowane w milach. Co prawda w przypadku analogowych liczników często pod wskazaniem w milach, podana jest równowartość w kilometrach, jednak nie dotyczy to już wskaźnika przebiegu – zarówno dziennego, jak i całkowitego. Te wskazania niestety trzeba sobie przeliczać ręcznie. Warto zapamiętać, że dla łatwości przeliczenia, możemy przyjąć, że jedna mila to 1,6 kilometra. Zatem wskazanie licznika przebiegu mnożymy przez 1.6. Dla chcących uzyskać dokładny wynik podajemy dokładny stosunek, który wynosi 1,609344 kilometra. Do przeliczenia tych wartości może posłużyć jeden z gotowych kalkulatorów dostępnych w sieci.

Bardziej nowoczesne pojazdy, wyposażone w ciekłokrystaliczne zegary, często można przestawić w ustawieniach, by wskazywały prędkość oraz przebieg w kilometrach. Zmian tarcz zegarów, a co za tym idzie ingerencji w konstrukcję licznika nie polecamy, gdyż od 1 stycznia 2020 roku, taką czynność uznaje się już wg. prawa za przestępstwo. Dowiedz się więcej o zmianach w przepisach 2020.

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%