Aktualnie czytasz:
Kymco Downtown 300i ABS: Preludium
7

Pogoda staje się łaskawa. Sprzyja wręcz dłuższym wypadom z większą prędkością podróżną. Nasz długodystansowiec zachęca do ucieczki za miasto. Za nami pierwsza wyprawa. Jakie wrażenia?

Testowy Kymco trafił do Skuterowo.com przed tygodniem. Od tego czasu zdołaliśmy pokonać już 300 km. Ten dystans przejechaliśmy zarówno w mieście, jak i poza nim. Pierwsze wrażenia są zgodne z oczekiwaniami jakie można mieć do maxi skutera tej klasy. Ważąca ponad 170 kg maszyna nie jest trudna do opanowania. Okres adaptacji do nowych dwóch kółek trwa krótko, co nie znaczy, że od razu w pełni swobodnie będziemy poruszać się w korkach, między autami. Na stu procentowe wyczucie trzeba jeszcze poczekać. Będzie się poprawiało wraz ze wzrostem przejechanych kilometrów.

Kymco Downtown poza miastem daje poczucie ogromnej wolności

Kymco Downtown poza miastem daje poczucie ogromnej wolności

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Inną kwestią jest wyczucie silnika. 300 ccm w połączeniu z pełnym otwarciem przepustnicy skutecznie podwyższa poziom adrenaliny. Niektórym ciężko będzie uwierzyć, że nie ma do czynienia z silnikiem co najmniej o 100 ccm większym. Downtown świetnie przyśpiesza i wykazuje się dobrą elastycznością. Pozwala pewnie wyprzedzać i robi to naprawdę ochoczo.

Hamowanie również nie sprawia większych problemów. Dwie tarcze uzbrojone w ABS są bardzo wydajne. Niepokoi nas natomiast dźwięk wydawany przez przednie klocki, kiedy te się rozgrzeją. Podejrzanymi w tej sprawie są klocki hamulcowe. Być może są za „twarde”. Wkrótce będziemy mieli okazję się o tym przekonać podczas przeglądu.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Kymco Downtown

Kymco Downtown

Na koniec koniecznie trzeba wspomnieć o kwestiach estetycznych. Kymco Downtown 300i zwraca na siebie uwagę. Jest dużym, muskularnym osobnikiem wyróżniającym się w tłumie. W robieniu dobrego wrażenia pomagają mu zwłaszcza przednie reflektory. Połączenie soczewek i żarówek led wygląda rewelacyjnie.

Kymco Downtown 300i wkrótce do zobaczenia w wideo Skuterowo.com. Wtedy też więcej o trakcji, walorach estetycznych i osiągach.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%