Kawasaki Versys 650 2022 zaprezentowane: prawdziwie dobra zmiana

Motocykl lepiej wyposażony i jeszcze bardziej uniwersalny?

W skrócie
  • Kawasaki prezentuje Versysa 650 w wersji 2022
  • Kolorowy ekran TFT, regulowana kontrola trakcji i oświetlenie LED to nie jedyne dobre zmiany

Versys 650 to jeden z tych motocykli, które najlepiej przemawiają do motocyklisty podczas jazdy. Sprzęt został zaprojektowany tak, by łączyć przygodowy charakter z wzorcowymi właściwościami jezdnymi na asfalcie. A teraz, w wersji na sezon 2022, ma przedstawiać swoje walory jeszcze lepiej, dzięki szeregowi dokonanych zmian i modyfikacji.

Kawasaki Versys 650 jest jednym z najbardziej uniwersalnych motocykli jakie jeździły i jeżdżą po tej planecie. Wyprostowana, zrelaksowana pozycja za sterami, kompaktowa i zwinna konstrukcja oparta o żywiołowego rzędowego twina i dopracowany pod kątem użytkowym zakres średnich i niskich obrotów, łączą się z podniesionym zawieszeniem i typowo szosowymi kołami. Taki mariaż skutkuje ogromną funkcjonalnością i sprawia, że jazda tym sprzętem jest łatwa i przyjemna.

Kawasaki, do uznanej już wszechstronności i dającego fun z jazdy charakteru, dodaje na rok 2022 szereg nowych funkcji i elementów wyposażenia. Zapowiada się zatem jeszcze lepsza jazda - słowem, prawdziwie dobra zmiana.

Kawasaki Versys 650 2022: dobra zmiana

Co nowego czeka motocyklistę po przełożeniu nogi nad najnowszym Versysem 650? Zacznijmy od kokpitu, w którym teraz znajdzie kolorowy ekran TFT o przekątnej 4,3 cala, który znamy już z takich modeli jak chociażby super naked Z900. Oprócz szeregu funkcji i opcji wyświetlania, mamy tu także wbudowany moduł bluetooth do komunikacji ze smartfonem oraz obsługi ustawień motocykla za pomocą aplikacji Rideology.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Idąc tropem elektroniki, nie można nie wspomnieć o układzie kontroli trakcji KTRC, który może pracować w dwóch selektywnych trybach, a także może zostać wyłączony.

Silnik to stary dobry znajomy, który względem modelu Z650, został przestrojony pod katem gładkiej i jednocześnie energicznej pracy w zakresie średnich i niskich obrotów. Krzywa momentu jest bardziej liniowa i nie posiada dziur. Z kolei układ chłodzenia doposażono w specjalny panel umiejscowiony za chłodnicą, którego zadaniem jest kierowanie przepływającego przez nią powietrza z daleka od nóg kierowcy.

Przeprojektowana górna część owiewki, wraz z nową szybą, mają za zadanie zwiększyć ochronę przed wiatrem i poprawić jednocześnie aerodynamikę motocykla. Szybę można ustawiać w czterech pozycjach zza kierownicy. Nowa mordka zbliża wizualnie mniejszego Versysa do jego litrowego brata.

Przeczytaj też:

Kawasaki Versys 1000 SE Grand Tourer 2021: dlaczego ten motocykl turystyczny tak bardzo mnie zaskoczył?

Jedną z bardziej zauważalnych zmian wizualnych jest wyposażenie Versysa 650 w znane z Versysa 1000 oświetlenie w technologii Full LED. Teraz mordka Versysa pod tym kątem jest całkowicie symetryczna, a nowoczesne oświetlenie poprawia widoczność.

Inne publikacje na ten temat:

Dla motocykla przygotowano także szereg akcesoriów ułatwiających codzienną jazdę i podróżowanie. Wśród nich znajdziemy port ładowania USB, grzane manetki z regulacją, czy przemodelowane osłony dłoni. Nie zabrakło także większej turystycznej szyby, która wraz z niższa występuje także w poprawiającej wygląd wersji dymionej, a także LED-owych świateł przeciwmgłowych.

Pomyślano także w końcu o nowym kluczyku, który jest teraz wycinany wewnątrz, co zwiększyło jego wytrzymałość. Mała rzecz, a cieszy.

Nowy Versys 650 dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Candy Lime Green, Metallic Spark Black oraz Metallic Phantom Silver.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button