Kawasaki Versys 650 2022 zaprezentowane: prawdziwie dobra zmiana

Motocykl lepiej wyposażony i jeszcze bardziej uniwersalny?

W skrócie
  • Kawasaki prezentuje Versysa 650 w wersji 2022
  • Kolorowy ekran TFT, regulowana kontrola trakcji i oświetlenie LED to nie jedyne dobre zmiany

Versys 650 to jeden z tych motocykli, które najlepiej przemawiają do motocyklisty podczas jazdy. Sprzęt został zaprojektowany tak, by łączyć przygodowy charakter z wzorcowymi właściwościami jezdnymi na asfalcie. A teraz, w wersji na sezon 2022, ma przedstawiać swoje walory jeszcze lepiej, dzięki szeregowi dokonanych zmian i modyfikacji.

Kawasaki Versys 650 jest jednym z najbardziej uniwersalnych motocykli jakie jeździły i jeżdżą po tej planecie. Wyprostowana, zrelaksowana pozycja za sterami, kompaktowa i zwinna konstrukcja oparta o żywiołowego rzędowego twina i dopracowany pod kątem użytkowym zakres średnich i niskich obrotów, łączą się z podniesionym zawieszeniem i typowo szosowymi kołami. Taki mariaż skutkuje ogromną funkcjonalnością i sprawia, że jazda tym sprzętem jest łatwa i przyjemna.

Kawasaki, do uznanej już wszechstronności i dającego fun z jazdy charakteru, dodaje na rok 2022 szereg nowych funkcji i elementów wyposażenia. Zapowiada się zatem jeszcze lepsza jazda – słowem, prawdziwie dobra zmiana.

Kawasaki Versys 650 2022: dobra zmiana

Co nowego czeka motocyklistę po przełożeniu nogi nad najnowszym Versysem 650? Zacznijmy od kokpitu, w którym teraz znajdzie kolorowy ekran TFT o przekątnej 4,3 cala, który znamy już z takich modeli jak chociażby super naked Z900. Oprócz szeregu funkcji i opcji wyświetlania, mamy tu także wbudowany moduł bluetooth do komunikacji ze smartfonem oraz obsługi ustawień motocykla za pomocą aplikacji Rideology.

Idąc tropem elektroniki, nie można nie wspomnieć o układzie kontroli trakcji KTRC, który może pracować w dwóch selektywnych trybach, a także może zostać wyłączony.

Silnik to stary dobry znajomy, który względem modelu Z650, został przestrojony pod katem gładkiej i jednocześnie energicznej pracy w zakresie średnich i niskich obrotów. Krzywa momentu jest bardziej liniowa i nie posiada dziur. Z kolei układ chłodzenia doposażono w specjalny panel umiejscowiony za chłodnicą, którego zadaniem jest kierowanie przepływającego przez nią powietrza z daleka od nóg kierowcy.

Przeprojektowana górna część owiewki, wraz z nową szybą, mają za zadanie zwiększyć ochronę przed wiatrem i poprawić jednocześnie aerodynamikę motocykla. Szybę można ustawiać w czterech pozycjach zza kierownicy. Nowa mordka zbliża wizualnie mniejszego Versysa do jego litrowego brata.

Przeczytaj też:

Kawasaki Versys 1000 SE Grand Tourer 2021: dlaczego ten motocykl turystyczny tak bardzo mnie zaskoczył?

Jedną z bardziej zauważalnych zmian wizualnych jest wyposażenie Versysa 650 w znane z Versysa 1000 oświetlenie w technologii Full LED. Teraz mordka Versysa pod tym kątem jest całkowicie symetryczna, a nowoczesne oświetlenie poprawia widoczność.

Dla motocykla przygotowano także szereg akcesoriów ułatwiających codzienną jazdę i podróżowanie. Wśród nich znajdziemy port ładowania USB, grzane manetki z regulacją, czy przemodelowane osłony dłoni. Nie zabrakło także większej turystycznej szyby, która wraz z niższa występuje także w poprawiającej wygląd wersji dymionej, a także LED-owych świateł przeciwmgłowych.

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Pomyślano także w końcu o nowym kluczyku, który jest teraz wycinany wewnątrz, co zwiększyło jego wytrzymałość. Mała rzecz, a cieszy.

Nowy Versys 650 dostępny będzie w trzech wersjach kolorystycznych: Candy Lime Green, Metallic Spark Black oraz Metallic Phantom Silver.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button