Kawasaki Eliminator H2 z doładowaniem. Zobaczymy go już w sezonie 2021?

Kawasaki Eliminator H2, a więc cruiser wyposażony w doładowany silnik, według japońskich źródeł zostanie zaprezentowany jeszcze w roku 2021. Jeśli plotki okażą się prawdą to już niebawem na rynku pojawi się motocykl, który będzie przywoływać emocje jakie generowały motocykle pokroju kultowej Yamahy V-Max.

O nowości poinformował japoński magazyn motocyklowy, Young Machine, więc póki co na premierę tego motocykla powinniśmy patrzeć z przymrużeniem oka – Young Machine w pewnym stopniu uchodzi za serwis plotkarski. Z drugiej strony musimy pamiętać, że w każdej legendzie jest odrobina prawdy, a poprzednie informacje portalu na temat doładowanych motocykli Kawasaki potwierdziły się.

Kawasaki Eliminator H2

Japończycy informują, że do premiery motocykla może dojść w ciągu kilku tygodniu. Cóż, byłaby to normalna kolei rzeczy: pamiętajmy, że zieloni posiadają w swoim katalogu model H2R, H2 oraz bardziej miejski ZH2R. Wszystkie te motocykle posiadają kompresor i wszystkie generują niesamowitą moc. Zatem naturalną koleją rzeczy wydaje się uzupełnienie katalogu o power cruisera doładowanego kompresorem.

Pomysł wydaje się absurdalny, ale już w przeszłości takie rozwiązanie próbowała zaimplementować do swojego motocykla Yamaha. Niestety V-Max posiadał niewystarczającą ilość miejsca do wykonania tej sztuki i finalnie stworzono przepotężny motocykli wolnossący. Niestety charakterystyka V-Maxa sprawiała, że jazda nim była nie tyle niebezpieczna, co bardzo trudna. Wiotka rama czy raczej słabe hamulce były wierzchołkiem góry lodowej, ale cóż, ten sprzęt został stworzony z myślą o wyścigach na 1/4 mili.

KULTOWE MOTOCYKLE: RANKING TOP 7 MOTOCYKLI, KTÓRE POWINIEN ZNAĆ KAŻDY MOTOCYKLISTA

Wszystko wskazuje na to, że Eliminator H2 będzie motocyklem, którym po prostu da się jeździć i robić to w „doładowanym” stylu i to może cieszyć. Dzisiejsze motocykle dzięki rozbudowanej elektronice nie tylko są bezpieczniejsze w prowadzeniu, ale i łatwiejsze w okiełznaniu, mimo że posiadają niesamowity zapas mocy. Dlatego jeśli plotki okażą się prawdą, to Eliminator H2 może zrobić zawrotną karierę wśród motocyklistów zafiksowanych w power cruiserach.

Oczywiście w sieci pojawiły się dziesiątki informacji o doładowanym cruiserze Kawasaki, a każdy z tropów prowadzi do innych źródeł, jednak wszystko opiera się o rendery nowego pojazdu, więc na chwilę obecną ciężko powiedzieć jaki dokładnie będzie ten motocykl. Najrozsądniejszym wydaje się założenie, według którego w ramie tego jednośladu znajdzie się czterocylindrowy, rzędowy silnik o pojemności 998 cm3, który będzie generować moc w granicach 175-180 KM.

Idąc dalej tropem plotek dotarliśmy do informacji jakoby Eliminator H2 miał zadebiutować w pierwszym kwartale 2021 roku. Jeśli plotki okażą się prawdą , to czeka nas ciekawy sezon ze świetnym power cruiserem w tle!

Zobacz również:

KAWASAKI NINJA H2R BEZ OWIEWEK? OTO NOWY POWER NAKED – KAWASAKI Z H2

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button