Kaski SCORPION-EXO: Nowości na sezon 2021. Będzie w czym wybierać!

Marka kasków motocyklowych Scorpion-Exo rozwija się jak mało która. Widać to świetnie po zaprezentowanej właśnie kolekcji 2021. Znamy nowości i wiemy już, że będzie się działo!

Jeśli jeszcze nie kojarzycie tych kasków, to więcej o marce Scorpion możecie dowiedzieć się z naszej poprzedniej publikacji. Tym razem przybliżamy jakie nowości będą na was czekać w kolekcji przygotowanej na przyszły sezon. Na wstępie od razu podamy dobra informację: Jest sporo nowości, nowe malowania, zupełnie nowe modele garnków oraz funkcjonalne akcesoria, ale po kolei.

Pełna kolekcja 2021 to aż 23 modele kasków w różnych odmianach, reprezentujących niemal wszystkie segmenty. Co to oznacza? Ni mnie ni więcej tyle, że każdy tu znajdzie kask dla siebie. Sporo i coraz więcej modeli oferowanych jest także w wersji Carbon, czyli ze skorupą wykonaną z włókna węglowego. Pojawiło się również kilka ciekawych nowości, które właśnie mamy zamiar wam przybliżyć.

Scorpion-Exo zawsze był marka innowacyjną i udowadniał to wielokrotnie. Przykładami są takie designerskie garnki jak EXO-Combat, czy tegoroczna funkcjonalna nowość wśród kasków modularnych EXO-TECH, który z resztą w przyszłym sezonie będzie dostępny także z karbonowa skorupą.

EXO-TECH CARBON

W przyszłym sezonie zobaczymy nie tylko wspomniany kask, dający możliwość wywinięcia szczęki na potylicę w dopasionej skorupie, ale także całkowicie nowy kask modularny EXO-930, w którym szczękę nie tylko można otwierać, ale także zdemontować, a w jej miejsce zainstalować stylowy daszek, tworząc z turystycznego kasku szczękowego miejskiego jeta. EXO-930 posiada także blokadę szczęki i podwójną homologację.

EXO-930 CIELO

Kolejną z nowości jest integralna propozycja z półki średniej-wyższej czyli nowy EXO-520 AIR. Kask mający za cel łączyć hiper-sportową aerodynamikę z wygodą i funkcjonalnością uniwersalnego garnka. Bogate wyposażenie z systemem Air Pump oraz blendą przeciwsłoneczną, obejmuje również przygotowanie skorupy pod mający w najnowszej kolekcji premierę dedykowany system komunikacji bluetooth EXO-COM. Tak samo skonstruowana jest skorupa oraz wnętrze wspomnianego EXO-930.

EXO-520 AIR TINA

Sam komunikator nie tylko wkomponowuje się idealnie w swoje miejsce w skorupie, ale też został wyposażony w zapewniający wysoką jakość odtwarzania dźwięku system nagłośnienia Boost 2.0 oraz podwójny układ mikrofonów uClear. System bezprzewodowej komunikacji EXO-COM może zostać zainstalowany w kasku fabrycznie – wtedy wystarczy wybrać przygotowaną fabrycznie wersję kasku EXO-930 lub EXO-520 AIR z dopiskiem SMART, lub dokupiony osobno. Do zestawu przewidziany jest także uniwersalny uchwyt mocujący, który z łatwością można zamontować w kaskach EXO-S1, EXO-TECH CARBON oraz EXO-HX1.

EXO-930 SMART
Komunikator EXO-COM

A jeśli już jesteśmy przy tym ostatnim, to warto o nim także wtrącić trzy słowa, bo jest kolejną z designerskich i zarazem funkcjonalnych nowości. HX1 nie tylko świetnie będzie pasować do wszelkiej maści streetfighterów i maszyn w stylu Scrambler, ale po założeniu stylowego daszka w miejscu wizjera, również do sprzętów typu enduro, czy wszelkiej maści pojazdów miejskich. EXO-HX1 wygląda świetnie i ponadczasowo, a w nowym malowaniu OHNO rozbija bank. Ten kask miał swoją światową premierę już w tym roku, ale przez zawieruchę związaną z pandemią trafi na nasz rynek dopiero niebawem. Naszym zdaniem warto było jednak czekać.

EXO-HX1 OHNO

Nie każdy może o tym wiedzieć, ale kolekcja Scorpion-Exo to także zaawansowane kaski off-roadowe. W ofercie występują dwa modele, które w tym roku dostępne będą także w nowych grafikach. Przykładem jest flagowy VX-21 AIR.

VX-21 AIR URBA

Kolekcja 2021 to także nowe wersje malowań flagowego kasku sportowego EXO-R1 AIR, w którym ścigają się w mistrzowskich klasach tacy riderzy jak Fabio Quartararo (MotoGP), czy Alvaro Bautista (WSBK). Nowe malowania pojawiły się zarówno wśród wersji wykonanej z kompozytu Ultra-TCT, a także w wersji karbonowej. Nowych grafik jest tak dużo, że ciężko je wszystkie pokazać, dlatego zachęcamy do zapoznania się z pełna kolekcją na stronie www.scorpionesports.eu

-R1 AIR CARBON CORPUS

Nie wiemy jak wy, ale my czekamy już teraz na pojawienie się nowych Scorpionów w sieci dealerskiej.

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button