ScorpionEXO: Jadowity design, bezpieczna konstrukcja i przytulne wnętrze. Oto nowa era kasków motocyklowych

ScorpionEXO – kojarzysz? Jeśli tak, to bardzo dobrze. Jeśli nie, to najwyższy czas nadrobić zaległości, bo jest to zdecydowanie jedna z ciekawszym marek kasków motocyklowych na europejskich i amerykańskich rynkach.

ScorpionEXO to, mówiąc w telegraficznym skrócie, wyróżniający się przedstawiciel nowej fali w dziedzinie designu i bezpieczeństwa wśród producentów kasków. Nad kształtami skorup funkcjonalnością oraz grafiką czuwa sztab prawie 600 sprawdzonych projektantów i inżynierów – ich łączne doświadczenie w temacie to podobno ponad 180 lat. Jednak nawet najlepsza inżynieria nie obędzie się bez pasji, dlatego, aby całość produktu była unikalna, potrzebni są prawdziwi motocyklowi pasjonaci. Tych w ScorpionEXO podobno nie brakuje. Marka oddana jest także sportom motocyklowym. To właśnie tam sprawdza innowacyjne rozwiązania przed wprowadzeniem do masowej produkcji. Przykład? Proszę bardzo: Rider prosto z czołówki WSBK, czyli Alvaro Bautista, a także „Rookie of the year 2019” w MotoGP, czyli Fabio Quartararo – obydwaj panowie ścigają się w kaskach Scorpion.

Scorpion EXO-R1 AIR Alvaro Bautista

ScorpionEXO to dość młoda marka. Firma zaistniała około 2003 Roku. Od razu postawiono na dynamiczny rozwój, własne rozwiązania technologiczne oraz kontrolę każdego aspektu procesu produkcji. Spore grono producentów kasków zleca podwykonawcom produkcję poszczególnych elementów. W Scorpionie wszystkie składowe oraz cały proces produkcji powstają w jednej potężnej fabryce. Od projektu przez produkcję po wykończenie. Dzięki temu producent ma pełną kontrolę nad każdą z faz wytwarzania i może błyskawicznie reagować na sygnały związane na przykład z potrzebnymi modyfikacjami procesu. To z kolei skutkuje wysoką jakością przekładającą się bezpośrednio na komfort i bezpieczeństwo.

Scorpion EXO ADX-1

Na kształt skorupy kasku wpływ ma wiele czynników. Pierwszy z nich jest oczywiście bezpieczeństwo, kolejnym aerodynamika oraz wyciszenie. Dla odpowiedniego komfortu nie może także zabraknąć wentylacji. Jednak, jeśli skorupa nie będzie spełniać także odpowiednich wymagań estetycznych, to nawet najlepsza grafika nie sprawi, że trafi w gusta odbiorców. Dlatego tak ważne jest umiejętne połączenie funkcjonalności z estetyką. Trzeba przyznać, że w tej materii inżynierowie i designerzy Scorpiona odrobili lekcje. Kaski spełniają z nawiązką normy bezpieczeństwa, a poszczególne modele kasków, nawet w podstawowych wersjach solid (bez grafiki), wyglądają atrakcyjnie i nowocześnie – wpadają w oko.  Atrakcyjny kształt skorupy to jedno, ale prawdziwa inżynieria kryje się w jej strukturze. Dzięki takim materiałom jak opracowany przez Scorpiona kompozyt Ultra-TCT, kaski są nie tylko lekkie ale i posiadają zdolność rozpraszania energii uderzenia. To bezpośrednio wpływa na nasze bezpieczeństwo, a kaski ScorpionEXO plasuje wśród produktów klasy premium.

Scorpion EXO HX-1

 

Bądź zawsze na bieżąco dzięki Jednoślad.pl News

ScorpionEXO: Na bogato

W ofercie marki Scorpion znaleźć można szeroką gamę kasków dostosowanych do zróżnicowanych potrzeb motocyklistów na całym świecie. Nie brakuje zaawansowanych propozycji z dziedziny off-roady, adventure, czy turystycznej. Jednak widać, że inżynierowie marki najbardziej stawiają na sport i szosową jazdę w wielu odmianach. Zdecydowana większość kasków oferowanych przez markę wyposażona jest w charakterystyczny dla ScorpionEXO system AIR, czyli specjalną poduszkę powietrzną, którą w każdej chwili można napełnić powietrzem za pomocą ukrytej w konstrukcji wypełnienia pompki. Pomaga to wyciszyć kask i uzyskać idealne dopasowanie – wszak każdy z nas ma nieco inną dyńkę. Obecnie perłą w koronie marki jest model kasku EXO-R1 AIR w dwóch wersjach skorupy – wykonanej z opatentowanego 5-warstwowego kompozytu Ultra-TCT oraz w pełni karbonową. Nie brakuje także tak wyjątkowych rozwiązań jak kask EXO-TECH, który łączy w jednej konstrukcji kask szczękowy z otwartym.

Scorpion EXO-TECH

ScorpionExo należy od dłuższego już czasu do ścisłej piątki najbardziej popularnych marek kasków w Stanach Zjednoczonych. W Europie dzielnie walczy o należną mu pozycję powiększając rok do roku rzeszę zadowolonych klientów i fanów marki. Trzeba przyznać, że charakterystyczne logo w kształcie litery S, stworzonej z przypominających odnóża skorpiona części, szybko zapada w pamięć. Ta marka ma jednak zdecydowanie więcej do zaoferowania niż świetny design.

Z pełną ofertą kasków ScorpionEXO można zapoznać się na stronie www.scorpionsports.eu

O nowościach Scorpiona dowiecie się również na fanpage`u: facebook.com/TcxScorpionForma

Piotr Ganczarski

Z wykształcenia inżynier mechaniki i budowy maszyn. Motocykle są jego życiowym przekleństwem i chorą miłością. Buduje, przerabia i remontuje jednoślady. Zarówno te nowsze, jak i starsze. Fan motoryzacji i podróżowania na różne sposoby. Oprócz tego lubi pohasać na rowerze i przeczytać dobrą książkę.

Inne publikacje na ten temat:

Back to top button