Kaski motocyklowe z filtrem HEPA: Skuteczna broń w walce o zdrowe powietrze

Tlenki węgla, tlenki azotu, węglowodory, benzopireny, drobnoustroje, wirusy i bakterie - to wszystko czyha by dostać się do dróg oddechowych motocyklisty. Romantyczny wiatr we włosach, zamiast kojarzyć się z wolnością, budzi obawy. Na szczęście inżynierowie z firmy OnePath nie zamierzają zasypiać gruszek w popiele i już opracowali produkcyjną wersję kasku spełniającego potrzeby motocyklistów XXI wieku.

Nie udało nam się dotrzeć do materiałów graficznych ilustrujących finalny wygląd kasku motocyklowego OnePath ze specjalnie przygotowanym podwójnym filtrem HEPA, ale dotarł do nas przeciek z przygotowywanej wcześniej militarnej wersji tego rozwiązania. Kask już teraz trafił na wyposażenie niektórych armii i ma sprawdzać się nie tylko podczas konfliktów zbrojnych, ale także w trakcie prowadzenia działań porządkowych i prewencyjnych.

Model motocyklowy ma spełniać wszystkie obowiązujące normy bezpieczeństwa ECE/SNELL/DOT, a przy tym dbać o czystość wdychanego podczas jazdy powietrza. W tym wypadku podwójny filtr HEPA o zróżnicowanej gęstości uzupełniono warstwą filtrującą z aktywnym węglem. W zestawie z kaskiem otrzymamy aż cztery wymienne pakiety filtrów, które mają pozwolić na bezpieczną jazdę przez cały sezon. Podobno mają również pojawić się wersję zapachowe filtrów imitujące przyrodę. Kaski OnePath mają także pozwalać na łatwy montaż kamer, interkomów oraz autorskich mikro-urządzeń monitorujących skład powietrza w czasie rzeczywistym.

Kiedy kaski pojawią się na naszym rynku? Z informacji jakie udało nam się uzyskać wiemy, że ma to nastąpić jeszcze w drugim kwartale tego roku. Będzie z pewnością śledzić tę sprawę i już czekamy na pierwsze testy kasków OnePath.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button