Aktualnie czytasz:
Kask z homologacją i kask bez homologacji. Jakie są różnice?
0

Jeśli każdy kask składa się z plastiku, styropiany i kawałka wyściółki, to po co przepłacać? Na portalach aukcyjnych znajdziemy „kaski” już od 40 zł. Jaka jest różnica w kasku z homologacją i w kasku bez niej?

Leszek wybrał się do siedziby Shoei żeby dopytać czy w ogóle warto inwestować w markowy kask, jeśli „kaski” w internecie można kupić już od kilkudziesięciu złotych. Wszystkie w sumie składają się z tego samego i mają takie samo zadanie. Więc po co przepłacać?

Otóż, pierwszy błąd to założenie, że kaski zbudowane są z tego samego. Shoei korzysta na przykład ze struktur włókna szklanego w skorupie (AIM) oraz ze specjalnego, posiadającego różną gęstość EPSu jako wypełnienie. W kaskach z homologacją zresztą nie tylko kask ma homologację, ale także chociażby wizjer. Po to, żeby nie pokaleczyć twarzy użytkownika podczas ewentualnego wypadku.

 
Czytaj
REKLAMA

MOTOCYKLE SUZUKI Z PAKIETEM TRAVEL PACK

Travel Pack to specjalna edycja popularnych i wszechstronnych motocykli Suzuki z wyposażeniem, które poprawi komfort Twojego podróżowania. Zwinny GSX-S1000F, niezawodny V-Strom 1000 XT i uniwersalny V-Strom 650 XT – teraz w wersji specjalnej z wyposażeniem w cenie.

Drugie założenie, że kaski mają takie samo zadanie, też jest błędne. Markowe kaski posiadające homologację w pierwszej kolejności MAJĄ CHRONIĆ naszą głowę. Tanie „kaski” z Allegro mają chronić przed mandatem. I nic więcej.

Zresztą, jak bezpieczny jest kask za 35 zł sprawdziliśmy w 35 sekund…

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
100%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%