Wybierasz się motocyklem do Szwajcarii? Sprawdź, które przełęcze są już otwarte w bardzo prosty sposób

Wystarczy kilka kliknięć, aby wszystkiego się dowiedzieć

W skrócie
  • Szwajcaria na motocyklu - jak sprawdzić czy przełęcze są już przejezdne?
  • Ta strona internetowa oferuje wszystkie najważniejsze informacje o kultowych drogach w Szwajcarii
  • Skorzystaj wcześniejszego otwarcia najwyżej położonych dróg i przejedź nimi przed rozpoczęciem się wakacyjnego szału

Sezon motocyklowe trwa w najlepsze, a piękna pogoda i kolejne informacje o otwarciu kluczowych dróg widokowych w górach skutecznie namawiają do wyruszenia w dalszą wyprawę. Na forach internetowych nie brakuje pytań o przejezdność kultowych przełęczy, dlatego śpieszymy z pomocą wszystkim, którzy niebawem na dwóch kołach chcą odwiedzić Szwajcarię.

Znacznie słabsza zima w wielu regionach, a także szybkie nadejście wiosny z wysokimi temperaturami sprawiło, że kilka kultowych dróg w tym roku zostało otwartych wcześniej. Idealnym przykładem jest droga Transfogaraska w Rumunii, która zazwyczaj otwierana jest na początku lipca, a w tym roku przejechać można nią prawie miesiąc wcześniej, bo oficjalnie ruch wznowiony został w ubiegły piątek o godzinie 7:00. Bardzo podobna sytuacja spotka was także na pozostałych alpejskich przełęczach, dzięki czemu jeszcze przed głównym ruchem turystycznym zdążycie przejechać zapierające dech w piersiach trasy, unikając przy tym natłoku samochodów, autobusów i kamperów.

Bardzo popularnym kierunkiem wśród polskich motocyklistów jest ostatnio Szwajcaria – nie jest zdecydowanie najtańsza, ale oferuje niesamowity krajobraz, piękne widoki i jeszcze lepsze trasy. W przypadku tego kraju wysokie ceny związane z noclegiem czy jedzeniem przestaną mieć znacznie wraz z każdym kolejnym przejechanym kilometrem.

Najważniejsze informacje:

  1. W tym roku łaskawa zima i wczesna wiosna pozwoliła wiele górskich dróg otworzyć zdecydowanie wcześniej.
  2. Najwyżej położone drogi i przełęcze w Szwajcarii – sprawdź ich status jednym kliknięciem.
  3. Szwajcaria i trasa Grand Tour of Switzerland o długości 1643 km przyciąga motocyklistów z całego świata każdego roku.

Przeczytaj koniecznie:

Chcę pojechać na wyprawę motocyklową, ale się boję – czy i czego powinniśmy się obawiać?

Sprawdź status przełęczy w Szwajcarii

W tym roku sezon motocyklowy rozpoczął się wyjątkowo wcześnie, a grupy na Facebooku i fora internetowe aż kipią od pytań, które dotyczą przejezdności najważniejszych tras motocyklowych w Europie. Ci, którzy wybierają się do Szwajcarii mają ułatwione zadanie, ponieważ zarówno to, czy są otwarte, jak i najważniejsze informacje o przełęczy, pogodzie i dystansie znajdziecie na specjalnie przygotowanej stronie internetowej – KLIKNIJ TUTAJ.

Wystarczy jedno kliknięcie, aby otrzymać rzetelne informacje na temat wszystkich przełęczy w Szwajcarii, których jest dokładnie 77. Wszystkie informacje są systematycznie aktualizowane, a data widnieje bezpośrednio przy wiadomościach o danej przełęczy. Dodatkowo wybierając się kamperem lub samochodem osobowym z przyczepą otrzymacie garść najważniejszych informacji na temat maksymalnego tonażu, ale także długości zestawu pojazdów, który może poruszać się daną trasą w określonym terminie. Proste, prawda?

Szwajcaria na motocyklu

Szwajcaria to absolutnie wyjątkowy kraj, ponieważ położona jest w jednym z najbardziej górzystych terenów na świecie, a jej powierzchnia jest w ponad 70% wypiętrzona przez Alpy i Pasmo Jura. Najwyższe szczyty wznoszą się na ponad 4000 m n.p.m., które otoczone są wyjątkowymi trasami, które wiją się na wysokość nawet ponad 2400 m n.p.m. Kraj ten jest neutralnie militarny od ponad 200 lat i oferuje wszystkim turystom wyjątkową, a zarazem specyficzną kulturę. Nieodłącznie Szwajcaria kojarzona jest z zegarkami, czekoladą i wysokimi cenami, a po wyjeździe motocyklowym w pamięci pozostaną wam jedynie genialne trasy i przełęcze, na które będziecie chcieli wrócić jak najwcześniej. A czy wy zaplanowaliście już wasz przejazd trasą Grand Tour of Switzerland o długości 1643 km dookoła Szwajcarii, która poprowadzi was zarówno przez najpiękniejsze drogi i atrakcje, ale także te mniej znane? Przejedź przez cztery regiony językowe, pięć alpejskich przełęczy, jedenaście miejsc wpisanych na listę UNESCO, dwie biosfery i poznaj 22 jeziora. To jak, namówiłem was?

A może motocyklem do Rumunii?

Dzisiaj, miesiąc wcześniej niż zazwyczaj, otworzona została jedna z najsłynniejszych dróg w Rumunii!

Wiktor Seredyński

Od małego oglądał się za motocyklami do tego stopnia, że kilkukrotnie nabił sobie guza na głowie na przydrożnej lampie. Fan dalekich podróży, garażowego majsterkowania, ale także wyścigowej jazdy na torze. Wszystkie rzeczy związane z motocyklami odbywają się oczywiście w akompaniamencie Dire Straits. Podróż i jazda jest celem, a motocykle sposobem na spełnione życie.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button