Junak
Aktualnie czytasz:
Junka 126: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Motocykle Junaka - tak kultowe jeszcze kilkadziesiąt lat temu, w czasach świetności PRLu - przez pewien czas były nieobecne na rynku jednośladów. Drugie życie w nie tchnęła firma Almot, która nabyła prawa do znaku towarowego marki i podjęła produkcję motocykli.

Wśród nowych modeli, które zjechały z taśm produkcyjnych był Junak 126. Zaprezentowano go po raz pierwszy na targach w lutym 2015 roku, a w sprzedaży pojawił się cztery miesiące później.

Motocykl napędzany jest przez jednocylindrowy, czterosuwowy silnik. Jego pojemność wynosi 124 cm3. Silnik chłodzony jest cieczą. Maksymalnie jest w stanie wykrzesać z siebie 9,81 KM przy 8500 obrotach na minutę. Zaletą jest niska waga Junaka 126 - maszyna waży zaledwie 127 kilogramów bez płynów i przy takiej masie powyższe parametry sprawiają, że jednoślad jest zrywny i przyjemnie się zbiera. Maksymalna prędkość, z którą ta maszyna pojedzie to ok. 110 kilometrów na godzinę. Junak 126 dostępny jest w szerokiej gamie kolorystycznej, którą przygotował producent.

Do prowadzenia tej maszyny wystarczy podstawowe prawo jazdy kategorii B. Maszyna od początku dedykowana była dla początkujących motocyklistów. Pierwszym argumentem, który powinien ich przekonać była cena. Nowego Junaka 126 możemy dostać za 5900zł, za pojazd używany zapłacimy oczywiście mniej.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Junka 126: Dane techniczne

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Dane techniczne: Junka 126
Marka Junka
Model 126
Pojemność124 cm3
SilnikJednocylindrowy, czterosuwowy
Przeniesienie napęduŁańcuch
Moc maksymalna9,81 KM
Ilość miejsc2
Hamulec przód/tyłTarczowy hydrauliczny/bębnowy
Rozruchelektryczny
Chłodzeniecieczą
Pojemność zbiornika paliwa (litry)15 litrów
Masa własna127 kg
Jaka jest Twoja reakcja?
83%
0%
0%