Poznaj odzież motocyklową Macna: Holenderski design i mocno nieszablonowe myślenie.

Jeśli jeszcze nie znasz marki Macna, to znaczy, że czeka cię bardzo ciekawa przygoda, bo oferta proponowanej przez tego holenderskiego producenta odzieży i akcesoriów potrafi zaskoczyć nie tylko świetnym designem, ale również niestandardowymi rozwiązaniami technologicznymi.


Mówią o sobie, że są jedynie grupką motocyklowych entuzjastów, która posiada jedną cechę wspólną, a jest nią myślenie w stylu „outside the box” i w ich przypadku box (pudełko) oznacza samochód. Wystarczy jednak spojrzeć na ofertę marki którą tworzą, by odnaleźć skromność w tym opisie. Tak bogatą kolekcją mało który producent może się obecnie pochwalić. O kim mowa? O Holendrach tworzących markę Macna, która jest wciąż egzotyczną propozycją na naszym rynku. Właśnie dlatego postanowiliśmy przyjrzeć się co oferują i dlaczego warto przybliżyć ich filozofię.

Wszystko zaczęło się jakieś 30 lat temu, kiedy założyciele brandu eksperymentowali przy tworzeniu wodoodpornych rękawic motocyklowych i odkryli wydajny technologicznie i skuteczny sposób na utrzymywanie suchych dłoni niezależnie od pogody. Rękawice dość szybko odniosły sukces na lokalnym rynku. Macna poszła więc za ciosem i spróbowała swoich sił w tworzeniu nie tylko rękawic, ale i kurtek, a później coraz szerszej oferty motocyklowych fatałaszków. Pierwsze kurtki i spodnie może nie wyglądały tak dobrze jak te z obecnej kolekcji, ale już wtedy Holendrzy postawili na solidny stosunek ceny do jakości, który utrzymają niezmiennie po dziś dzień.

Obecnie Macna to jeden z najbardziej innowacyjnych producentów odzieży motocyklowej na rynku. Takie rozwiązania jak chociażby konstrukcja kurtek Sandwich System, integralna kamizelka odblaskowa Vision Vest, systemy Summer Comfort, Twin Shell, czy odbijająca światło szklana warstwa Night Eye, to tylko kilka z nich.

Obecna oferta producenta obejmuje 214 pozycji – nie wliczając wariantów kolorystycznych, wśród których nie brakuje zarówno wyścigowych kombinezonów skórzanych, jak i bogatej kolekcji  miejskiej odzieży motocyklowej, a także takich dodatków jak kamizelka chłodząc, czy podgrzewane elektrycznie rękawice.


Chcesz wyglądać maksymalnie cywilnie i zarazem stylowo i nie rezygnować z bezpieczeństwa? Proszę bardzo: bluza District i spodnie Squad załatwią sprawę lepiej niż dobrze. Szukasz gotowej na wszystko wyprawowej odzieży? Kurtka Equator i spodnie Novado sprawdzą się idealnie. Potrzebujesz ultra przewiewnej i lekkiej kurtki na miasto? Orcano jest do twoich usług. Lubisz szybką jazdę i jesteś częstym bywalcem torów wyścigowych? Sięgnij po kombinezon Voltage w jedno- i dwuczęściowej wersji.

Przykłady można by mnożyć, ale lepiej po prostu zajrzeć na stronę producenta i zobaczyć jakie ciekawostki przygotował na tegoroczny sezon. Mnogość wyboru, „dutch design” oraz autorskie sprawdzone rozwiązania sprawią, że każdy znajdzie ciekawą propozycję dla siebie.

[trending]

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button