Junak M12: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne

Junak M12 to niewielki motocykl pochodzący z najnowszej oferty firmy Almot. Marka ta z powodzeniem od kilku lat przywraca na rynek motocykle z logiem firmy Junak, o której chyba słyszeli wszyscy, niezależnie od tego czy interesują się motocyklami czy nie. Legendarna w latach PRL-u marka zawojowała polski rynek. Maszyny z jej logiem spotkać można było wszędzie, bez względu czy była to Stolica przy prowincja kraju. Jednośladami Junak jeździli wszyscy, zarówno starsi panowie, jak i młodzi chłopcy, którym ledwo wąs się sypnął pod nosem.

Niestety schyłek XX wieku przyniósł również schyłek świetności firmy. Przez wiele lat było o niej cicho i poszła w odstawkę. W ostatnich latach dzięki spółce Almot możemy znowu cieszyć się obecnością Junaka na rynku.

Jednym z owoców odświeżonej marki jest Junak M12. To nieduży motocykl typu cruiser. Jego sercem jest czterosuwowy, jednocylindrowy silnik. Ma on pojemność 125 cm3. Maksymalna moc, jaką jest w stanie osiągnąć to 10,8 KM przy 8500 tysiącach obrotów. Motocykl jest stosunkowo lekki - waży niewiele ponad 140 kilogramów. Przy tej wadze i powyższych parametrach silnika jest w stanie rozpędzić się do 110 kilometrów na godzinę.

Inżynierowie firmy Almot stanęli na wysokości zadania i stworzyli motocykl, który ma klasyczne kształty i piękną linię. Wygląd Junaka M12 będzie nieodmiennie cieszyć jego właściciela.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Junak M12: Dane techniczne

Dane techniczne: Junak M12
Marka  Junak
Model M 12
Pojemność 125 cm3
Silnik Jednocylindrowy, czterosuwowy
Przeniesienie napędu Łańcuch
Moc maksymalna 10,8 KM
Ilość miejsc 2
Hamulec przód/tył tarczowy/bębnowy
Rozruch elektryczny
V-max 110 km/h
Pojemność zbiornika paliwa (litry) 13,5 litrów
Masa własna 142 kg

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button