125 ccm
Aktualnie czytasz:
Junak i motocykle 125 na kat. B prawa jazdy. Co wybrać? (Cz. 2)
0

Kontynuujemy naszą serię. W części drugiej chcemy Wam pokazać paletę aktualnie produkowanych motocykli 125 cm3 marki Junak. Wkrótce, systematycznie będziecie mieli możliwość okrywania kolekcji również innych producentów. Dziś przyglądamy się Junakowi.

Zobacz pozostałe części tej serii: Motocykle 125 na kat. B prawa jazdy. Co wybrać? 

Almot, dystrybutor marki ostatnio pochwalił się w formie wideo wybranymi modelami z gamy 125.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 15%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka.

Najnowszym z całej szóstki jest Junak 124, który został zbudowany na kanwie modelu 903 Race.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Ze względu na atrakcyjny design oraz dość oryginalny charakter tego jednośladu podjęliśmy decyzję o stworzeniu wersji z jednostką 125 ccm sygnowaną jako Junak 124.

– tłumaczy nam Karol Kopytek z Junaka.

To małe moto 125 faktycznie wygląda ciekawie. Nawet detale są utrzymanie na znośnym poziomie.

Kolejny jest Junak 122 – adresowany przede wszystkim do motocyklistów szukających taniego w eksploatacji środka transportu. Wyjątkowo udany motocykl łączy w sobie wszystkie zalety prostego klasyka. Proste, dość bezawaryjne dwa kółka z czterotaktem 125 ccm.

Junak 123 z kolei to konstrukcja stylistyczna motocykla inspirowana nieco ideą cafe racera. Małego, sprytnego motocykla do szybkiego pokonywania zakamarków miejskiej dżungli. Zarówno design, jak i specyfika budowy jasno i czytelnie określają przeznaczenie i charakter pojazdu. Jak pokazał czas i doświadczenia innych nadaje się również na dalekie wyprawy – tutaj przeczytasz o nich nieco więcej.

motor-7.45.crop.920.560

Lecąc dalej po kolekcji Junaka natrafiamy na modele 122 RS oraz 122 Sport – to może trochę bardziej wytrawne wersje agresywnego małego nakeda. Niewielka jednostka o pojemności 125 ccm generuje blisko 12KM. Dzięki niewielkiej masie własnej motocykla silnik doskonale radzi sobie zarówno w miejskich realiach jak i na długich prostych. Zobaczcie:

Ostatnią, szóstą propozycją 125 cm3 Junaka jest 121. To typowy mieszczuch, którego określa przede wszystkim wygoda i funkcjonalność. Pierwsza rzecz jaka rzuca się w oczy to naprawdę spory bagażnik idealny to transportu nawet sporych pakunków. W miejskich motocyklach użytkowych ten element bywa nagminnie pomijany przez projektantów, zmuszając właścicieli do stosowania wielu niekonwencjonalnych rozwiązań. Pojazd utrzymany w spokojnej, stonowanej konwencji. Klasyczna linia zbiornika, okrągły przedni reflektor, proste, ale bardzo wygodne siedzisko gwarantujące dostateczny komfort kierowcy i pasażerowi.

motor-3.34.crop.920.560

 

Zobacz pozostałe części tej serii: Motocykle 125 na kat. B prawa jazdy. Co wybrać? 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%