Aktualnie czytasz:
Jazda po marihuanie i wydalanie THC. Przechodzenie zniżek OC/AC #27 Social Jednoślad.pl
2

Dziś o czasie wydalania THC z organizmu i śmiganiu po zapaleniu marihuany. Co nam za to grozi? Do tego nieco o tak zwanym „hodowaniu” zniżek na OC i AC oraz rejestrowaniu większej pojemności jako motocykl 125 ccm.

Pretekstem do rozmowy o marihuanie w połączeniu z codzienną jazdą na motocyklu było Wasze pytanie przesłane na social@jednoslad.pl. Wydaje mi się, że warto Was przestrzec przed faktem, iż standardowe testy na obecność THC w organizmie są interpretowane przez policję czy prokuraturę „zerojedynkowo”. Albo jest, albo nie ma. Szkopuł w tym, iż metabolity marihuany utrzymują się nawet tygodniami w naszym organizmie. Mimo, iż od zapalenia trawki minęły już 2 tygodnie to możemy zostać posądzeni o prowadzenie pod wpływem narkotyków. Przez ten absurd w Polsce odebrano już setki praw jazdy, a kilkanaście osób zostało skazanych za spowodowanie wypadku pod wpływem.

Poznajcie pozostałe pytania nadesłane do nas w komentarzach i mailach:

QQ: Cześć mam takie pytanie czy zniżki OC wypracowane na skuterze 50 przejdą mi w przyszłości na samochód lub inny większy motocykl np. 125

 
Czytaj
REKLAMA

Wybierasz stylowe dwa koła czy mocarne trzy? Peugeot Django 125 i Metropolis 400 na prawo jazdy B!

Dzięki Peugeot możesz się wyróżnić. Wybierz Peugeot Django 125 lub trójkołowy skuter Metropolis 400. Do prowadzenia obu wystarcza jedynie prawo jazdy kategorii B.

kami kadze: W Polsce wejdzie zakaz sprzedawania nowych motocykli dwusuwowych… a jak zaś będzie z nowymi częściami do takich moto? Czy będą one produkowane i sprzedawane?

Mały Szary Człowiek: Mam pytanie. Mam 15 lat i chciałbym kupić skuter 50cm3 czy mógłbym jeździć na karcie rowerowej czy muszę wyrobić moto-rowerową

Ebidebi: Chciałem, żebyście poruszyli temat jazdy po trawie. Trafiłem u Was na artykuł o THC i jego metabolizowaniu. Debilizmem moim zdaniem jest to, że nawet 2 tygodnie po paleniu można nas posądzić o jazdę pod wpływem.

Wojciech11: Czy warto kupić 200 zarejestrowane na 125? Mnóstwo takich ofert w Internetach

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
 • Zdjęcie profilowe ughr
  10 sierpnia 2016 at 13:03

  Dobre żarty, ja się boje jeździć normalnie, jak pada deszcz to jadę jak pizd……a max 60km/h, w dodatku cały czas trzeba być skupionym i przewidywać co się może za chwile wydarzyć na drodze, ka rozumiem że to lekarstwo ale nie wyobrażam sobie po tym jazdy na skuterze.
  W tym sezonie przejechałem już ponad 4000 km, nauczyłem się kilku sztuczek i nabrałem wprawy ale i tak uważam że dużo mi jeszcze brakuje aby jeździć dobrze.

  A Wy palicie i jeździcie swoimi skuterkami, jak Wam idzie taka jazda?

 • Zdjęcie profilowe anonim
  10 sierpnia 2016 at 12:26

  Nic nie palę, nie biorę, nie wdycham. I nie wsiadam za stery dzień po piciu (czegokolwiek w większej ilości niż duże piwo, może dwa).