Motul
Aktualnie czytasz:
Jazda motocyklem w deszczu: Jak zabezpieczyć jednoślad przed korozją?
0

Jesień to niełatwy okres dla motocyklistów. Niekorzystne warunki atmosferyczne sprzyjają procesom korozyjnym. Nie trzeba jednak rezygnować z przyjemności i czekać aż do wiosny. Wystarczy odpowiednio zabezpieczyć swój jednoślad stosując dedykowaną chemię i oczywiście dobrze się ubrać!

Jesienna pogoda nie rozpieszcza miłośników jazdy na dwóch kółkach. Deszcz, wiatr i niskie temperatury zdecydowanie nie służą motocyklom i motocyklistom.Proces korodowania metali dotyczy tak wszystkich pojazdów, a szybkość powstawania rdzy zależy przede wszystkim od jakości zabezpieczenia. Do tego deszcz nie sprzyja plastikom, siedzisku i elementom gumowym. Warto zabezpieczyć się zanim będzie za późno, zwłaszcza, że to prosta i niedroga procedura. 

Motocyklem w deszczu. Zanim wyruszysz 

Działania profilaktyczne to klucz do sukcesu , jeżeli zależy nam na utrzymaniu pojazdu w dobrym stanie technicznym. Zawsze lepiej zapobiegać, niż ponosić przykre konsekwencje. Usuwanie dużych ognisk rdzy jest kosztowne i czasochłonne.  Sam temat mycia motocykla poruszaliśmy wielokrotnie. Jak zrobić to w sposób szybki, dokładny i skuteczny? Sprawdźcie TUTAJ.

Czyli: zamiast zastanawiać się, jak ratować motocykl po fakcie lepiej zabezpieczyć go przed warunkami atmosferycznymi przed sezonem. 

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Najpierw: umyj

Podczas mycia należy uważać, aby woda nie dostała się do instalacji elektrycznej, łożysk, wlotów, filtru powietrza czy rury wydechowej. Najlepiej motocykl myć gąbką i unikać myjki ciśnieniowej. Jeśli myjką, to delikatnie, bez kierowania strumienia w newralgiczne miejsca. Po umyciu wycieramy motocykl ściereczką. Można spróbować – jeśli jest taka możliwość – wydmuchać wodę z zakamarków sprężonym powietrzem.

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Końcowym etapem powinno być odpowiednie zabezpieczenie karoserii – nakładamy wosk. Wosk tworzy warstwę ochronną, dzięki której motocykl będzie odporny nie tylko na deszcz, ale bród podnoszony z jezdni czy promienie słoneczne Powłoka, która tworzy na powierzchni wosk, chociażby w dedykowanej chemii MOTUL Wash & Wax (którą stosuje się bez wody), idealnie zabezpieczy sprzęt przed negatywnym działaniem wody. 

Nałóż wosk

MOTUL Wash & Wax nakłada się bez użycia wody. Ale najlepiej takie “detailingowe” mycie przeprowadzić już na czystym motocyklu, dla lepszego efektu. Trwała powłoka zostanie na wszystkich elementach – plastikowych, metalowych i gumowych. Wosk nie tylko zabezpiecza przed korozją, ale także ułatwia kolejne mycie. Ważne: nie spłukuj motocykla po nałożeniu powłoki ochronnej.

Przeciwdziałaj korozji cierpliwie i systematycznie

Właściwa konserwacja pojazdu jest absolutną podstawą. Jeżeli powstaną już pierwsze ogniska rdzy, nadal możemy im samodzielnie podołać,  ale zawsze lepiej działać zapobiegawczo. Regularne mycie motocykla, suszenie i korzystanie z dedykowanych preparatów na bazie wosku to gwarancja sukcesu. 

Jaka jest Twoja reakcja?
67%
0%
17%