Jazda komunikacją będzie bardziej nieopłacalna. Sprawdź koszty jazdy na skuterze

Wyższe koszty paliwa, eksploatacji pojazdów komunikacji miejskiej zmusza wielu przewoźników do podnoszenia cen biletów. Przoduje Warszawa – ceny mogą podskoczyć nawet o 100%.

Dziennikarze Życia Warszawy nieoficjalnie dotarli do projektu zmian w cennikach biletów.  Zwykły bilet jednorazowy ma zdrożeć w ciągu trzech lat z 2,80 do 5,60 zł, miesięczny do około 180 zł, a 90-dniowy na okaziciela z 360 do 760 zł. Mają też zniknąć bilety krótkoterminowe, 20 minutowe.

Nowe ceny mają być wprowadzane stopniowo, aż do 2014. Pierwszy skok będzie można będzie zaobserwować już we wrześniu i to nie tylko w Stolicy. Zwykły bilet jednorazowy ma kosztować już 3,60 zł, a potem co roku drożeć ma o złotówkę. Ostateczną decyzję musi oczywiście jeszcze podjąć Rada Warszawy.

Zdaniem wiceprezydenta Jacka Wojciechowicza analizy dopiero trwają i jeszcze za wcześnie mówić o konkretnych cennikach.

Kto sobie wyobraża miesięczny koszt podróżowania komunikacją miejską za 200 zł? Za takie pieniądze można skuterem jeździć przez około 60 dni roboczych. Jeździć, a nie stać w korkach w otoczeniu spoconego tłumu. Zobacz więcej na ten temat:

Leszek Śledziński

Emerytowany dziennikarz motoryzacyjny portalu Jednoślad.pl

Inne publikacje na ten temat:

13 opinii

  1. W Gdańsku od maja bilet na jeden przejazd = 2,80 zł. Jak na tą chwilę to najdroższa opcja w Polsce. Ale widzę że stolica chce być lepsza 🙂

  2. Co nie zmienia faktu że i tak jest to droga zabawa. Ponadto zarobki w Gdańsku a w Warszawie trochę się różnią.

  3. Skuter to nie tylko sposób na drogie bilety i korki.Mieszkam w rejonie gdzie najbliższe większe miasto to 70km.Do większości małych miejscowości PKS i MZK zagląda parę razy dziennie i ludzie wybierają skuter zamiast wyczekiwania na autobus dużo droższy dojazd samochodem…

  4. skutery podbiją rynek wielu znajomych na początku patrzyło na mnie z politowaniem ,a co zimą, a co jak spadnie deszcz?
    w tym sezonie kilku z nich już pytało mnie jaki skuter bym polecił a jeden już dociera EKONOMIA puka do wszystkich . 300 km na jednym baku Po mieście za niecałe 40 zł to przemawia .miejsce do parkowania wszędzie to też przemawia. czas przebicia się przez parę ulic w godzinach szczytu – bezcenne-

  5. a jeszcze jak ktoś dojeżdża spod miasta do centrum- to trzeba doliczyć usługi przedsiębiorstwa PKP- czyli co najmniej drugie tyle co za bilet miejski, + koszty dodatkowe w związku z często organizowanym świętem “dzień pieszego pasażera”

  6. Kiedyś siedziałem sobie w autobusie, a nade mną stał koleś. Kichnął i niechcący mnie osmarkał. Nawet nie przeprosił.

  7. Ja kiedyś jechałem skuterkiem,zrobiłem a psik i sobie szybke osmarkałem,dobrze że tego nikt nie widział:)

  8. “a jeszcze jak ktoś dojeżdża spod miasta do centrum- to trzeba doliczyć usługi przedsiębiorstwa PKP- czyli co najmniej drugie tyle co za bilet miejski, + koszty dodatkowe w związku z często organizowanym świętem “dzień pieszego pasażera”” – Roomcajz to Ty Inter City tyle śmigasz ? 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button