Aktualnie czytasz:
Jak zabezpieczyć motocykl przed kradzieżą? Jak działa blokada z alarmem?
0

Dzisiaj testuje blokadę tarczy hamulcowej z alarmem od Kovix. Dicklock ma tę zaletę, że zajmuje mniej miejsca niż linka stalowa czy łańcuch z kłódką. Po za tym nie trzeba szukać miejsca parkingowego wyposażonego w np. latarnię.

Jestem przekonany, że solidna blokada z głośnym alarmem jest tak samo skuteczna jak choćby linka. Owszem – teoretycznie nadal złodziej ma możliwość załadowania naszego sprzętu do busa, jednak nie w sytuacji kiedy mamy do czynienia z syreną drącą się na poziomie 120 dB. Hałas jest naprawdę przerażający i powoduje ból bębenków. Alarm z pewnością usłyszy całe osiedle, nawet po zamknięciu motocykla na pace.

Testowany dziś Kovix wygląda solidnie i sporo też waży. Całość jest wykonana ze stali nierdzewnej o wysokiej wytrzymałości. Producent zapewnia, że konstrukcja jest odporna na warunki atmosferyczne, w tym wysokie temperatury. Stąd powinien służyć nam nie tylko w sezonie, ale także w okresie zimowania.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 8 799 PLN.

Drugim rozwiązaniem, tym razem dla bezwzględnych zwolenników łańcuchów jest kłódka. Co mnie zaskoczyło – także posiadająca alarm. Pierwszy raz się spotkałem z takim rozwiązaniem. System jest analogiczny jak w disclocku. Zamknięcie pinu powoduje uzbrojenie systemu, a w razie wyczucia ruchu rozpoczyna się wycie na poziomie 120 dB.

Wraz przesyłkę od dystrybutora otrzymałem także testowe akcesoria. Między innymi przypominacz w postaci linki. Moim zdaniem jest to element obowiązkowy dla posiadaczy blokad tarcz hamulcowych. Kto próbował ruszyć motocyklem z zapiętym zabezpieczeniem docenia rolę tego dodatku.

 
Czytaj
REKLAMA

WYPRZEDAŻ! SHELL ADVANCE AX7 4T 10W 40 teraz za 25,90 PLN

Zapewnia doskonałe smarowanie w najbardziej ekstremalnych warunkach pracy. Doskonała czystość tłoków. Wysoka ochrona silników i skrzyń biegów. Przewyższa specyfikacje: API - SM i JASO MA2.

Pomysłowa jest także sakiewka na dicklock, która po pierwsze chroni blokadę przed uszkodzeniami w transporcie, a po drugie niweluje efekt głośnego obijania się żelastwa o wnętrze kufra czy bagażnika pod siedzeniem.

Komplet, który dzisiaj otrzymałem do testów zaskoczył mnie stosunkiem ceny do jakości. Wydając około 200 zł można moim zdaniem bardzo skutecznie zabezpieczyć swoje dwa kółka przed nieplanowaną zmianą właściciela.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
31%
Interesujące
69%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%