Aktualnie czytasz:
Honda NSR: Opis, Cena, Zdjęcia, Dane techniczne
0

Honda NSR to seria motocykli zaprojektowanych przez Honda Racing Corporation, będącą częścią firmy Honda. W skład serii wchodziły 2 modele : Honda NSR 125 i 250. Są to popularne motocykle w dolnych klasach pojemności i jedne ze sztandarowych produktów korporacji Honda.

Pierwszy na rynku pojawił się motocykl Honda NSR 250. Okres produkcji tego jednośladu przypada na lata 1985 – 2003. Był to motocykl sportowy, który w roku pojawienia się na rynku ogromny, sportowy sukces – zdobyto na nim motocyklowe mistrzostwo świata . Do 2001 roku wynik ten ponawiano jeszcze 7 razy. Wyposażony został dwusuwowy, widlasty silnik, chłodzony cieczą, generujący moc 45 KM. Niemal w każdym roku producent wprowadzał zmiany i ulepszenia do modelu, dotyczące zarówno parametrów technicznych jak i stylistyki.

Honda NSR 250 bardzo szybko zyskała uznanie wśród motocyklistów i stała się bardzo popularnym jednośladem. Niedługo po wprowadzeniu większej wersji, na rynku pojawiła się również wersja mniejsza – Honda NSR 125. Producent, prócz oryginalnej wersji wprowadził również wersję naked tego motocykla. Jednoślad miał nie mniej zalet niż jego starszy brat – cechował się prostotą konstrukcji, trwałością oraz dostępnością części, przez co również zyskał pokaźne grono zwolenników. W 2003 roku zastąpiony został Honda CBR 125. Zarówno jeden jak i drugi model serii Honda NSR odniósł duży sukces na rynku. Z pewnością ta seria wpisze się w karty historii motocyklowej.

Honda NSR: Dane techniczne

 
Czytaj
REKLAMA

Pokochaj całą rodzinę Suzuki GSX-S

Sezon w Suzuki trwa przez cały rok. Dlatego już teraz skorzystaj z wyjątkowej oferty na zakup dowolnego motocykla z rodziny GSX-S z rabatem do 5000 zł!Przyjmij zaproszenie do naszego grona dzięki GSX-S 125 na prawo jazdy B. Polub inspirowanego sportowymi emocjami GSX-S 750. Pokochaj bezkompromisowego GSX-S 1000.Advertisement

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Dane techniczne: Honda NSR
MarkaHonda
Model NSR
PaństwoJaponia
Klasy w serii125, 250
Okres produkcji Honda NSR 125:  1989 -2003Honda NSR 250:  1985 -2003
Klasa motocykliSportowe
Informacje dodatkoweHonda NSR 250 – motocykl, na którym 8 razy zdobyto Motocyklowe Mistrzostwo Świata
Jaka jest Twoja reakcja?
29%
0%
14%