Honda CB125X i CB125M. Takie 125-ki to ja rozumiem!

Dwa koncepcyjne modele nieco zmieniają perspektywę myślenia o "125-ach". Okazuje się, że nie muszą być one nudne!

To tylko motocykle koncepcyjne przygotowane przez Centrum Badań i Rozwoju Hondy w Rzymie. Ale jak pokazuje historia, w Hondzie koncepty szybko stają się motocyklami produkcyjnymi (chociażby projekt Neo Sports Cafe, który stał się nowymi modelami CB).

Poniższe motocykle dzielą jednostkę napędową i ramę. Posiadają jednak dwa zupełnie różne charaktery. CB125M to miejski wojownik w stylu streettrackera / supermoto. Czerwony kolor, nieduża lampa, wyglądająca na agresywną pozycja za sterami.

Jeszcze ciekawiej prezentuje się CB125X. To motocykl typu... adventure. W tej pojemności? W sumie czemu nie! "X" przypomina rasową dakarówkę, z dużym skokiem zawieszenia i szprychowanymi kołami.

REKLAMA

Zontes U1 125: Poczuj wszechstronność i moc

Poznaj nowy Zontes U1 125 z najbogatszym wyposażeniem w klasie. Odkryj moc systemu oświetlenia full LED. Poczuj osiągi silnika 14.6 KM. Doceń niesamowitą wszechstronność. Przyjrzyj się z bliska każdemu detalowi.

Co o konceptach ma do powiedzenia Honda? Sami przeczytajcie:

Honda już czwarty rok z rzędu z sukcesem prezentuje futurystyczne maszyny podczas EICMA, największych targów motocyklowych na świecie. W tym roku zostaną zaprezentowane dwa nowe projekty koncepcyjne wykonane przez Centrum Badań i Rozwoju Hondy w Rzymie: CB125X oraz CB125M. Bazą do obydwu projektów był model CB125R.

Segment modeli o pojemności 125 cm3 przeżywa w ostatnich latach renesans, co można zauważyć w 25% wzroście rynku na te modele w 2018 roku. Dwa awangardowe modele koncepcyjne zostały zaprojektowane przez Lidera Projektu, Pana Valerio Aiello wraz z zespołem.

CB125M jest maszyną typu naked, stworzoną z myślą o poruszaniu się po ulicach miast, a jego czerwone malowanie zdecydowanie przyciąga wzrok. Futurystyczne linie motocykla są minimalistyczne i niezwykle ostre, kanapa przechodzi płynnie w tył maszyny, a całość dopełniają światła LED.

Całkowicie biały CB125X jest konceptem oddającym ducha przygody motocykli z segmentu Advenure, opatrzonych literką “X”. Jego wyrzeźbione linie oraz solidna struktura przywołują na myśl filmy rodem z science fiction. Linie motocykla są zarówno sportowe, dynamiczne, wręcz agresywne, jak i czyste w formie.

Godne uwagi są trzy reflektory konceptu CB125X - jeden centralny oraz po jednym zamontowanym w prawej i lewej owiewce. Oprócz doskonałego wyglądu, dodatkowe oświetlenie podwyższa poziom bezpieczeństwa podczas jazdy.

Obydwa modele zdecydowanie będą stymulować wyobraźnię młodych ludzi, odwiedzających nakwiększe targi motocyklowe na świecie, dostarczając nowych możliwości czerpania radości z jazdy na dwóch kółkach.

Honda CB125X i Honda CB125M - zdjęcia:

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

2 opinii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button