Formuła E 2019: Harley-Davidson wkracza do rywalizacji razem z Virgin Racing

Zespół Formuły E – Envision Virgin Racing – ogłosił, że firma Harley-Davidson, jedna z najbardziej ikonicznych na świecie marek produkujących motocykle, zgodziła się na wieloletnią umowę sponsorską.

Umowa ta odzwierciedla zaangażowanie i pasję firmy Harley-Davidson, jeśli chodzi o przewodzenie w gwałtownie rozwijającym się segmencie pojazdów elektrycznych. Firma z entuzjazmem dzieli się z coraz większą liczbą odbiorców sugestywnymi i nowymi doświadczeniami w zakresie osiągów pojazdów elektrycznych.

Envision Virgin Racing jest jednym z założycielskich zespołów w Formule E, a jednocześnie takim, który odniósł największe sukcesy. Formuła E to pierwsza na świecie seria wyścigów samochodów w pełni elektrycznych, stanowiąca jedną z najszybciej rozwijających się dziedzin sporów motorowych. Zespół uczestnicząc w mistrzostwach, uzyskał ponad 700 punktów, zwyciężył aż 8 razy, a 23 razy stawał na podium. Ostatnio stał się pierwszym zespołem, który odniósł zwycięstwo we wszystkich pięciu dotychczasowych sezonach. W nadchodzący weekend ekipa Envision Virgin Racing – obecnie druga w klasyfikacji drużynowej – weźmie udział w kolejnych zawodach w Paryżu. 

Jesienią 2019 r. pierwszy motocykl elektryczny firmy Harley-Davidson będzie dostępny w sprzedaży. To pierwszy pojazd z szerokiej gamy pojazdów elektrycznych firmy. Jest dowodem na prawdziwość deklaracji firmy Harley-Davidson, że chce ona przewodzić elektryfikacji motocykli poprzez oferowanie pełnego wachlarza pojazdów elektrycznych na dwóch kołach – od jednośladów dla najmłodszych użytkowników, po maszyny dla motocyklistów, których interesuje wysoka wydajność pojazdów elektrycznych klasy premium. 

Marc McAllister, wiceprezes ds. planowania i portfolio produktów, powiedział:

Pojazdy elektryczne są tematem numer jeden podczas rozmów na temat mobilności w przyszłości, a przyszłość dzieje się już teraz. Ogromnie cieszymy się ze współpracy z ekipą Envision Virgin Racing, jednym z pomysłodawców wyścigów Formuły E będących najwyższą formą sportów motorowych z udziałem pojazdów z napędem elektrycznym. Współpraca z zespołem, z którym dzielimy pasję, profesjonalizm i zaangażowanie, jeśli chodzi o pojazdy elektryczne, będzie niezwykle ekscytująca.

Sylvain Filippi, dyrektor zarządzający Envision Virgin Racing, powiedział:

Ciąg dalszy pod materiałem wideo

Z ogromną przyjemnością witamy w grupie naszych partnerów tak legendarną markę, jaką jest Harley-Davidson. Harley-Davidson dzieli naszą pasję rozwijania najnowocześniejszych technologii i zrównoważonej mobilności. Wspólnie możemy ją zaprezentować na dwóch i czterech kołach. Harley-Davidson jest także czwartym głównym partnerem zespołu w ciągu ostatnich 12 miesięcy. W ubiegłym roku współpracę podczas ePrix Paryża ogłosił Stanley Black & Decker, jesienią zrobił to Audi Sport, a firma Genpact dołączyła w grudniu.

Więcej informacji o Envision Virgin Racing jest dostępnych w witrynie www.envisionvirginracing.com. Informacje o firmie Harley-Davidson znajdziesz na www.harley-davidson.pl.

[trending]

 

Przemysław Borkowski

Kocha wszystko co ma dwa koła i silnik - nawet ten elektryczny. Gdyby wiertarka miała koła, też by na niej jeździł. Prywatnie fan dobrego rockowego brzmienia i kultur orientalnych.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button