Aktualnie czytasz:
Ducati z radarami. To część większego planu
0

Radary jak w nowoczesnych samochodach, ostrzegające przed niebezpieczeństwem z przodu lub z tyłu motocykla? To część większego planu Ducati na odróżnienie marki od konkurencji.

W ramach programu Safety Road Map 2025 Ducati planuje wprowadzenie szeregu rozwiązań sprzyjających poprawie bezpieczeństwa, ale - co równie ważne - wizerunku motocykli jako tako. Motocykle bolońskiej marki posiadają już ABS pozwalający na agresywne hamowanie w zakrętach (oparty o IMU) czy współpracujący z poduszką powietrzną w odzieży system Dainese D-Air.

Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie radarów do motocykli, wzorem radarów stosowanych w coraz szerszej grupie samochodów. Radary monitorowałyby to, co dzieje się przed i za motocyklem. Mogłyby poinformować np. o nadjeżdżającym z dużą prędkością pojazdem. Radary monitorowałyby także martwe pole motocyklisty.

Ducati w ramach programu poprawy bezpieczeństwa planuje wprowadzenie ABS-u opartego o IMU do wszystkich swoich modeli. 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Plan Włochów (a może Niemców?) jest o tyle ciekawy, że najważniejsza walka o motocykle jako tako rozgrywa się właśnie na płaszczyźnie wizerunkowej. Na Zachodzie funkcjonuje określenie murdercycle nie bez powodu. 

 

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%