Aktualnie czytasz:
Ducati z radarami. To część większego planu
0

Radary jak w nowoczesnych samochodach, ostrzegające przed niebezpieczeństwem z przodu lub z tyłu motocykla? To część większego planu Ducati na odróżnienie marki od konkurencji.

W ramach programu Safety Road Map 2025 Ducati planuje wprowadzenie szeregu rozwiązań sprzyjających poprawie bezpieczeństwa, ale – co równie ważne – wizerunku motocykli jako tako. Motocykle bolońskiej marki posiadają już ABS pozwalający na agresywne hamowanie w zakrętach (oparty o IMU) czy współpracujący z poduszką powietrzną w odzieży system Dainese D-Air.

Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie radarów do motocykli, wzorem radarów stosowanych w coraz szerszej grupie samochodów. Radary monitorowałyby to, co dzieje się przed i za motocyklem. Mogłyby poinformować np. o nadjeżdżającym z dużą prędkością pojazdem. Radary monitorowałyby także martwe pole motocyklisty.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Ducati w ramach programu poprawy bezpieczeństwa planuje wprowadzenie ABS-u opartego o IMU do wszystkich swoich modeli. 

Plan Włochów (a może Niemców?) jest o tyle ciekawy, że najważniejsza walka o motocykle jako tako rozgrywa się właśnie na płaszczyźnie wizerunkowej. Na Zachodzie funkcjonuje określenie murdercycle nie bez powodu. 

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
100%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%