Aktualnie czytasz:
Ducati z radarami. To część większego planu
0

Radary jak w nowoczesnych samochodach, ostrzegające przed niebezpieczeństwem z przodu lub z tyłu motocykla? To część większego planu Ducati na odróżnienie marki od konkurencji.

W ramach programu Safety Road Map 2025 Ducati planuje wprowadzenie szeregu rozwiązań sprzyjających poprawie bezpieczeństwa, ale – co równie ważne – wizerunku motocykli jako tako. Motocykle bolońskiej marki posiadają już ABS pozwalający na agresywne hamowanie w zakrętach (oparty o IMU) czy współpracujący z poduszką powietrzną w odzieży system Dainese D-Air.

Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie radarów do motocykli, wzorem radarów stosowanych w coraz szerszej grupie samochodów. Radary monitorowałyby to, co dzieje się przed i za motocyklem. Mogłyby poinformować np. o nadjeżdżającym z dużą prędkością pojazdem. Radary monitorowałyby także martwe pole motocyklisty.

Ducati w ramach programu poprawy bezpieczeństwa planuje wprowadzenie ABS-u opartego o IMU do wszystkich swoich modeli. 

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Plan Włochów (a może Niemców?) jest o tyle ciekawy, że najważniejsza walka o motocykle jako tako rozgrywa się właśnie na płaszczyźnie wizerunkowej. Na Zachodzie funkcjonuje określenie murdercycle nie bez powodu. 

 

 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
0%
0%