Ducati z radarami. To część większego planu

Radary jak w nowoczesnych samochodach, ostrzegające przed niebezpieczeństwem z przodu lub z tyłu motocykla? To część większego planu Ducati na odróżnienie marki od konkurencji.

W ramach programu Safety Road Map 2025 Ducati planuje wprowadzenie szeregu rozwiązań sprzyjających poprawie bezpieczeństwa, ale - co równie ważne - wizerunku motocykli jako tako. Motocykle bolońskiej marki posiadają już ABS pozwalający na agresywne hamowanie w zakrętach (oparty o IMU) czy współpracujący z poduszką powietrzną w odzieży system Dainese D-Air.

Kolejnym krokiem ma być wprowadzenie radarów do motocykli, wzorem radarów stosowanych w coraz szerszej grupie samochodów. Radary monitorowałyby to, co dzieje się przed i za motocyklem. Mogłyby poinformować np. o nadjeżdżającym z dużą prędkością pojazdem. Radary monitorowałyby także martwe pole motocyklisty.

Ducati w ramach programu poprawy bezpieczeństwa planuje wprowadzenie ABS-u opartego o IMU do wszystkich swoich modeli. 

REKLAMA

RZUĆ WYZWANIE MIASTU Z BMW G 310 R

Obudź się z uśmiechem na twarzy bo każdy dzień z BMW G 310 R to szansa na spróbowanie czegoś nowego. Kompletny pakiet ma wszystko, czego potrzebujesz – w tym nowoczesne światło do jazdy dziennej. Dzięki zoptymalizowanemu silnikowi z Ride by Wire i sprzęgłem z funkcją Anti-Hopping pojazdem jeździ się intuicyjnie i zwinnie, niezależnie od tego, czy wybierasz się do pracy, na randkę czy poza miasto. Przekonaj się o zwrotności, łatwości obsługi i sportowym charakterze G 310 R i każdego dnia stawiaj sobie nowe, większe wyzwania.

Plan Włochów (a może Niemców?) jest o tyle ciekawy, że najważniejsza walka o motocykle jako tako rozgrywa się właśnie na płaszczyźnie wizerunkowej. Na Zachodzie funkcjonuje określenie murdercycle nie bez powodu. 

[trending]

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button