Dramatyczny finał pościgu policyjnego. Poszukiwany motocyklista.

W skrócie
  • Podczas rutynowej kontroli prędkości przeprowadzanej przez Patrol Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, na wysokości dzielnicy Gardawice w miejscowości Orzesze, doszło do próby zatrzymania motocyklisty.
  • Kierowca jednośladu chciał zbiec, więc wszczęty został pościg.
  • Finał pościgu zakończył się wypadkiem policyjnego radiowozu.
  • Funkcjonariusze policji doznali poważnych obrażeń.
  • Motocyklista jest nadal poszukiwany.
  • Nad sprawą czuwa prokuratura.

Podczas rutynowej kontroli prędkości przeprowadzanej przez Patrol Komendy Powiatowej Policji w Mikołowie, na wysokości dzielnicy Gardawice w miejscowości Orzesze, doszło do próby zatrzymania motocyklisty. Kierowca jednośladu, ignorując nakaz zatrzymania, zainicjował pościg, który zakończył się tragicznym finałem w Studzionce.

Prowadzony pościg i tragiczny finał

Funkcjonariusze musieli działać bardzo dynamicznie, gdyż o prowadzonych czynnościach nie zdążyli poinformować jednostek z Pszczyny i Żor. Do pościgu nie mogli więc włączyć się inni policjanci. Kierując się na południe, pościg zakończył się w Studzionce. Jego finał nie był jednak szczęśliwy.

Podczas dynamicznej jazdy, funkcjonariusz kierujący radiowozem stracił na zakręcie panowanie nad kierownicą. Opel Astra wpadł w poślizg i z impetem uderzył w ziemiankę znajdującą się na poboczu. Do zdarzenia, mającego miejsce tuż przed godziną 21-wszą zostały wezwane dwa oddziały ZRM, dwie jednostki PSP Pszczyna, OSP Studzionka. Na miejscu zjawiły się także trzy radiowozy. Obydwaj policjanci odnieśli obrażenia i trafili do szpitala.

Fotografia z miejsca zdarzenia. Źródło: Facebook, OSP Studzionka. Link: https://www.facebook.com/profile.php?id=100064466718841

Skutki wypadku

W wyniku zdarzenia, obaj policjanci doznali poważnych obrażeń – jeden z nich złamał rękę, a drugi odniósł uraz kręgosłupa. Obydwaj zostali przewiezieni do szpitala, ale na szczęście ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Pojazd, którym podróżowali, został całkowicie zniszczony i nie nadaje się do dalszego użytku.

Przeczytaj też:

Motocyklista wjechał w policjanta i uciekł.

Pilne: Motocyklista wjechał w policjanta i uciekł. Czy go poznajesz?

Śledztwo i działania prawne

Prokuratura nadzoruje śledztwo w sprawie wypadku, co jest standardową procedurą w przypadkach, gdzie udział bierze pojazd policyjny. Śledczy będą analizować przyczyny i okoliczności zdarzenia, aby wyeliminować podobne incydenty w przyszłości.

Poszukiwania motocyklisty

Poszukiwany jest motocyklista, kierujący motocyklem Suzuki, najprawdopodobniej Hayabusa. Początek rejestracji zbiegłego to SPS.

 

 

 

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button