Dakar 2021: Joan Barreda Bort zwycięzcą drugiego etapu. Giemza, Tomiczek i Dąbrowski na mecie

Za nami drugi etap rajdu Dakar. Najszybszy na liczącym 457 kilometrów odcinku specjalnym okazał się Joan Barreda Bort, drugi był tryumfator zeszłorocznej edycji, Ricky Brabec. Z trzecim czasem na mecie zjawił się Pablo Quintanilla. Tomiczek i Giemza ukończyli etap przed Pricem.

Drugi odcinek Rajdu Dakar 2021 rozegrał się między miejscowością Bisha, a Wadi Ad-Dawasir i liczył łącznie 685 kilometrów. Kamienisty krajobraz ustąpił miejsca piachowi i wydmom. Najlepiej w takich warunkach poradzili sobie motocykliści HRC Honda, którzy zdobyli kolejno pierwsze i drugie miejsce.

Po bardzo trudnym pierwszym dniu rajdu byłem zmuszony mocno naciskać i jechać cały czas pełnym gazem – dałem z siebie wszystko. Bardzo podobał mi się dzisiejszy krajobraz. W piachu jestem szybszy i po prostu lepszy niż na kamienistej nawierzchni, takiej bardziej odpowiadającej stylowi enduro. Na chwilę obecną sytuacja dla mnie jest idealna. Oczywiście jutro czeka mnie długi dzień i naprawdę trudny wyścig. Muszę zachować spokój i trzymać się jak najdalej z przodu. To dopiero początek rajdu, przed nami wiele kilometrów.

-powiedział po dotarciu na metę zwycięzca drugiego etapu Rajdu Dakar 2021, Joan Barreda Bort.

Sami zobaczcie jakim tempem poruszał się dzisiaj Hiszpan:

Problemy KTM na drugim etapie. Toby Price w potrzasku

Na drugim etapie doszło do niecodziennej sytuacji, Toby Price na środku pustyni wpadł w pułapkę, z której nie mógł wyjechać przez dłuższy czas. Mowa ciała zawodnika wskazywała, że Australijczyk czuł się sfrustrowany drugim dniem rajdu. Potwierdzeniem tego jest czas przejazdu. Price znalazł się na mecie z 28. czasem dnia, ze stratą 32 minut do lidera etapu. Może to oznaczać koniec jego marzeń o kolejnym zwycięstwie w Rajdzie Dakar, chociaż pamiętajmy, że Price załatwia sprawy niemożliwe od ręki i do dosłownie. Dwa lata temu wygrał Dakar, rozpoczynając zawody ze złamanym nadgarstkiem…

 

Niezbyt udany dzień zaliczył dzisiaj inny zawodnik pomarańczowych Matthia Walkner, który zmuszony był na środku pustyni dokonywać naprawy motocykla, w którym niedomagało sprzęgło. Na FB zawodnika osoby odpowiedzialne za jego PR poinformowały, że naprawa motocykla trwała ponad dwie godziny. Finalnie udało się mu pojechać dalej – chwilowo Walkner znajduje się poza pierwszą pięćdziesiątką zawodników.

Co aktualnie wiemy:  były problemy techniczne ze sprzęgłem i naprawa trwała ponad dwie godziny. Z ogromną stratą czasu Matthias jedzie dalej i próbuje osiągnąć cel. Dokładne informacje będą dostępne po dotarciu do celu.

-czytamy na stronie zawodnika.

Polacy w Rajdzie Dakar 2021. Spokojnie i z głową!

Zarówno Maciek Giemza jak i Adam Tomiczek zaliczyli dzisiaj dobry start. Giemza wystartował jak z procy, ale stracił trochę czasu w drugiej części zawodów i na metę wpadł z 22. czasem, wyprzedzając najszybszą kobietę w stawce Laię Sanz. Finalnie Giemza znajduje się na dwudziestej lokacie w klasyfikacji generalnej rajdu. Trochę wolniej pojechał dzisiaj Adam Tomiczek, który od początku rajdu zapowiadał ostrożną i odpowiedzialną jazdę. Zawodnik z Cieszyna ukończył dzisiejszy etap na 27. lokacie z łączną stratą 31 minut do lidera. Obecnie Tomiczek zajmuje 23. miejsce w klasyfikacji generalnej rajdu.

Dakar 2021 oczami Orlen Team. Prolog oraz etap pierwszy

 Tuż za ekipą Orlen Team na mecie zameldował się najmłodszy zawodnik w stawce, 19-letni syn Marka Dąbrowskiego, Konrad. Udało mu się dzisiaj ukończyć etap na 44. miejscu, z ponad godzinną stratą do lidera.

Już jutro trzeci etap rajdu Dakar 2021. Zawodnicy zatoczą pętle w okolicach Wadi Ad-Dawasir i zakończą dzień w tej samej miejscowości. Czeka na nich trasa o długości 630 kilometrów, w tym 403 kilometry odcinka specjalnego. W chwili pisania artykułu (w związku ze zmianami w regulaminie) organizator nie publikował mapki trasy, tak aby zawodnicy nie mieli pojęcia, w jakich miejscach dokładnie przyjdzie im się ścigać.

Przeczytaj również:

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button