Dakar 2021. Adam Tomiczek kontuzjowany! Bartoszek z awarią motocykla

Rajd Dakar 2021 dla Adama Tomiczka właśnie się skończył. Zawodnik Orlen Team wycofał się z dalszego udziału w imprezie na skutek poważnej kontuzji kręgosłupa, której nabawił się w trakcie piątego etapu rajdu.

To bardzo złe informacje dla wszystkich kibiców Rajdu Dakar, którzy liczyli, że w tym roku Tomiczek, wreszcie pokaże co potrafi. Przypomnijmy: w zeszłym roku Polak zmuszony był się wycofać z powodu wypadku, który doprowadził do poważnego stłuczenia miednicy.

– Niestety Dakar 2021 kończy się dla mnie przedwcześnie. Na 5 etapie miałem uderzenie kompresyjne w kręgosłup w skutek czego nie mogę kontrolować prawej nogi. Robiłem co mogłem aby przywrócić władzę, ale nic nie pomaga więc jestem zmuszony odpuścić dalszą jazdę. Pech niestety mnie nie opuszcza. Bardzo dziękuję Orlen Team i PKN Orlen za możliwości startu w tej imprezie i wszystkim kibicom za doping.

-Mówił o swojej sytuacji zawodnik Orlen Team.

O sporym pechu może mówi Jacek Bartoszek, zawodnik Duust Rally Team, który z powodu awarii sprzętu również zmuszony był wycofać się z rajdu. Na wydmach jego motocykl nie wytrzymał i odmówił posłuszeństwa. Polski zawodnik został zabrany z pustyni przez helikopter. Warto zaznaczyć, że chociaż oznacza to dla niego koniec ścigania, to jeśli uda mu się naprawić sprzęt, to będzie mógł kontynuować jazdę poza klasyfikacją generalną rajdu w tzw. Dakar Experience.

W Rajdzie nadal udział bierze dwóch Polaków: zawodnik Orlen Team, Maciej Giemza, oraz najmłodszy zawodnik w stawce, 19-letni zawodnik Duust Rally Team, Konrad Dąbrowski.

Dakar 2021, etap 5. Relacja Orlen Team:

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button