Aktualnie czytasz:
Czy właśnie kończy się najgorszy sezon motocyklowy mojego życia?
15

Nie żyję zbyt długo, ale nie pamiętam drugiego tak beznadziejnego sezonu pod względem pogody i motocyklowych nastrojów na drogach oraz w środowisku branżowym. Tak źle jeszcze nie było.

Ile w tym roku było słonecznych dni w Polsce? 30? Może 40? Mam wrażenie, że przez ostatnie miesiące cały czas balansowaliśmy pomiędzy jesienią a wczesną wiosną. Ile naliczyliście upalnych dni? 20? Przepraszam, jeśli zawyżyłem tę liczbę, to może przez to, że na szczęście w tym roku miałem okazję kilka razy wyjechać na południe Europy testować motocykle w nieco innym klimacie. To jedyny ratunek i jedyna dla mnie ucieczka przed depresyjną aurą.

Jednak ja zajmuję się motocyklizmem zawodowo. Stąd często wykraczam poza swoją strefę komfortu i jeżdżę pomimo braku warunków. A co mają powiedzieć zwykli użytkownicy jednośladów? Wiem, że zaraz pojawią się dziesiątki komentarzy, które mnie po prostu zaczynają nudzić – „nie ma złej pogody…” Fajnie, cieszę się jak widzę motocyklistę, który pomimo niskiej temperatury czy deszczu woli od samochodu czy autobusu dwa kółka. To jest mieć jaja ze stali i mnóstwo samozaparcia. Jednak nie każdy znajduje przyjemność z jazdy w takich warunkach, stąd proszę o wyrozumiałość.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Czy to już koniec?!

Co tu dużo mówić – jeśli pamiętacie moje wypociny sprzed 8 lat to wiecie, że kiedyś jeździłem przez cały okrągły rok. Przy plus 30 i minus 15 stopniach. W deszczu i śniegu. Jednak w pewnym momencie przyszedł kryzys i porzuciłem tę drogę. Nie wiem czemu. Stałem się ciepłolubny i jednocześnie bardziej wyrozumiały względem tych, którzy poniżej 10 stopni wolą stać w korku, ale przynajmniej nie marznąć. To zdecydowana większość. Widać to zresztą w statystykach sprzedaży motocykli i motorowerów w Polsce. Zauważcie, że Polacy kupują jednoślady „adhoc”. Jest pogoda, idę do salonu i kupuję sprzęt. Dziwne, prawda? Widać to choćby w kwietniowych i majowych statystykach rejestracji nowych jednośladów. Dwa miesiące szczytu okazały się największym rozczarowaniem dla branży od lat. W tym sezonie kupiliśmy sumarycznie o ponad 30% mniej nowych maszyn niż przed rokiem. To nie jest spadek, to jest stoczenie się z Giewontu.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Do tego wszystkiego dochodzi jeszcze wczesna jesień, która z przerwami trwa praktycznie od początku września. Prawdę mówiąc miałem nadzieję, że uda się jakoś skompensować słabe lato pogodną jesienią. Dziś patrząc na przewidywania meteorologów nie mam już złudzeń. Ten sezon praktycznie już się skończył. Miałem jeszcze tyle planów na ten rok. Takich planów w których uwzględniałem słońce. Tak naprawdę nie wiem po co ja sam jeszcze dodatkowo Was dołuję. Może jest to sposób na rozładowanie złych emocji i rozczarowania tegoroczną wiosną i latem?

Pochwal się także w komentarzu poniżej jak wyglądał twój sezon 2017. Udało Ci się zrealizować wszystkie plany? Do kiedy planujesz jeździć?

 

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
3%
Interesujące
0%
heh...
3%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
86%
15 Komentarze
1 2
  • Zdjęcie profilowe Michalk001
    8 października 2017 at 09:42

    Lata faktycznie prawie nie było. Dni z normalną temperaturą powyżej 30 stopni Celsjusza było może 10. Od początku września od razu jesień, ale teraz mam blisko do pracy i dopóki nie będzie śniegu i lodu na ulicach, to będę się kręcił po okolicy. Sprzęt mimo chińskiego pochodzenia nie zawodzi, i nadal bezproblemowo nabija kilometry dając radość z jazdy. 🙂

  • darek
    22 października 2017 at 09:26

    Witam wszystkich. Dla mnie to był najlepszy sezon motocyklowy w życiu! Mam 45 lat.. W marcu kupiłem pierwszy motocykl – 125 ccm. W kwietniu zacząłem robić prawko kat. A. W lipcu było po egzaminie. Swoim Varadero przejechałem 3 tyś po mieście i kolejne pewnie 2 tyś na kursie oraz na pożyczanych sprzętach znajomych uprzejmych. Wczoraj sprzedałem swoją Hondę, którą zdążyłem polubić. Od dzisiaj poszukuję kolejnego motocykla turystycznego większej pojemności. Sezon jeżdżenia może już się powoli kończy ale temat i pasja pozostaje. Panie i Panowie: więcej optymizmu! Skutery śnieżne czekają 😉