125 ccm
Aktualnie czytasz:
Czy Prezydent podpisał już ustawę o 125 ccm?

Pilne: Prezydent podpisał ustawę o motocyklach 125 na kat. B

Jeszcze nie, ale podpowiemy Wam skąd się dowiedzieć kiedy tego dokona oraz co to jest vacatio legis, ile trwa. Dzięki temu dowiecie się również kiedy najpóźniej wejdzie ustawa o motocyklach 125 na prawo jazdy kategorii B.

Na początku polecimy Wam stronę na której na bieżąco możecie śledzić informacje dotyczące wejścia w życie ustawy i jej aktualnych losów. Niemal na żywo. Polecamy Wam dodanie sobie tego adresu do ulubionych, dzięki czemu nie przegapicie istotnych informacji o 125 ccm na prawo jazdy B.

 
Czytaj
REKLAMA

Junak 126 teraz za 279,95 zł miesięcznie

Wybierając nowego Junaka 126 możesz skorzystać z promocyjnego finansowania RSSO 0% bez ukrytych kosztów i wpłaty własnej. Już za 279,95 zł miesięcznie (20 rat 0%) możesz wyjechać z salonu nowym motocyklem Junak 126!

Specjalna Sekcja Skuterowo.com – 125 ccm

Aktualnie nadal czekamy na podpis Bronisława Komorowskiego. Prezydent ma na to dokładnie 7 dni (stan na teraz). Następnym krokiem jest opublikowanie nowelizacji w Dzienniku Ustaw. Konstytucja definiuje, że ma ona pojawić się „niezwłocznie” po sygnowaniu nowych przepisów. W praktyce bywa różnie. Czasem ustawa pojawia się tego samego dnia, czasem po 2.

 
Czytaj
REKLAMA

Kominiarka motocyklowa teraz za 10,59 PLN z tanią i szybką wysyłką

Zadbaj o swoje zdrowie na motocyklu. Kominiarka pod kask to ochrona Twoich górnych dróg oddechowych i komfort termiczny w chłodne dni. Wysyłka w 24h. Paczkomat 12,50 PLN i darmowy zwrot do 14 dni.

Ostatni krot to vacatio legis. Co to jest to vacatio legis? Inaczej to okres przejściowy. Każda ustawa posiada zdefiniowany czas trwania vacatio legis. W tym przypadku to 30 dni. W najgorszym przypadku zatem nowe przepisy dzięki którym będzie można jeździć motocyklem 125 posiadając tylko kat. B wejdą w życie 17 sierpnia 2014 roku.

Zobacz też: Specjalna Sekcja Skuterowo.com – 125 ccm

Czekamy na podpis Prezydenta. Następnie ustawa zostanie przekazana do opublikowania w Dzienniku Ustaw. Później należy poczekać 30 dni na wejście w życie przepisów. Dopiero wtedy możesz wsiadać na motocykl 125.

Czekamy na podpis Prezydenta. Następnie ustawa zostanie przekazana do opublikowania w Dzienniku Ustaw. Później należy poczekać 30 dni na wejście w życie przepisów. Dopiero wtedy możesz wsiadać na motocykl 125.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
0%
heh...
0%
Że co?
0%
Grrrr!
0%
Smutne
0%
13 Komentarze
1 2
 • Zdjęcie profilowe
  12 lipca 2014 at 12:35

  Piotr Fraszc… napisał:

  Dawidsuper8 napisał:
  Zakładam się że nie podpisze i ustawa wróci spowrotem.

  zakladam sie ze w przyszlym tygodniu spadnie meteoryt i skonczy sie zycie na ziemi.
  ach ten optymizm.
  zawsze znajdzie sie ktos kto lubi pospamowac, zycie.
  tak naprawde nie ma co tworzyc domyslow niedlugo bedzie wszystko wiadomo a teksty typu Dawida sa czysta prowokacja do jalowej dyskusji bo tak naprawde ani on ani nikt inny tutaj nie wie jak bedzie.

  Dokładnie..
  Dlatego się nie napalam i nie kupuje na razie niczego.Powiedział mi handlarz co sprzedaje skutery i motory mówi że ludzie już od marca kupują 125ccm masowo

 • Zdjęcie profilowe Kisiu1981
  12 lipca 2014 at 19:18

  Padalec mi mówił, że podobno na rynku brakuje już 125 jakichkolwiek oprócz drogich. Ja na razie mam czym jeździc. Gdy się Indianin skończy to pomyślę o czymś innym – pewnie już 125.

 • Zdjęcie profilowe Damork
  13 lipca 2014 at 22:40

  Yup, jakiś czas temu pod pracą rozmawiałem z jednym gościem co się zastanawiał nad 125 i teraz ponownie, to mówił, że Agilitek 125 niet i w ogóle lipa orz tylko droższe modele. A trafiłem też na policjanta figlarza na moto, jak mijałem 3 motolicjantów, to jeden mnie zapytał \”A uprawnienia są? B?\” Nie wiem czy to w sumie już działa, ale jeśli nie, to na spryciarza trafiłem, tyle że z AB to mnię ustawa koło pióra lata.