125 ccm
Aktualnie czytasz:
Czy odblokowany przejdzie przegląd? Dlaczego skuter gaśnie? Po co wałek wyrównawczy? #26 Social Jednoślad.pl
3

Dziś we wtorkowym Socialu Jednoślad.pl kolejne pytania, które przesyłacie na social@jednoślad.pl i zamieszczacie w komentarzach poniżej. Wyjaśniamy czy odblokowany przejdzie przegląd, jak jest z pętlami indykcyjnymi w sygnalizacji świetlej i po co wałek wyrównawczy w motocyklu?

A oto Wasze wybrane listy:

Jacek: Cześć Leszku, Ciekawy jestem, czy spotkałeś się z problemem, jaki mnie spotyka. Otóż ostatnio często wracam do domu moim skuterem (Suzuki Address 110) do domu późnym wieczorem, gdy ruch w okolicy jest minimalny. Trafiam na skrzyżowanie gdzie są zamontowane czujniki, które włączają światło zielone dla mojego kierunku jazdy dopiero w przypadku wykrycia oczekującego pojazdu. Niestety, moja maszyna (i ja razem z nią) jest przez nie ignorowana. Zdarza mi się, że muszę czekać przez dobrych kilka minut aż pojawi się jakiś samochód i dopiero wtedy włącza się zielone. W związku z tym muszę kombinować tak, aby feralne skrzyżowanie przejeżdżać "z głównym nurtem". Druga opcja to jazda na czerwonym, ale wątpię czy mogę liczyć na wyrozumiałość drogówki.

Matix N: Jade moim skuterem i on mi gaśnie nie wiem o co chodzi co może być przyczyną?

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Kamil: Czy jeżeli ściągne blokady w skuterze. to przejdzie przegląd!??

Tom32: Jak to jest u Was z docieraniem, często widzę jak jeździcie nowymi motocyklami i sprawdzacie osiągi. Dlaczego nie docieracie jak należy?

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

MichałOffroad: Co daje właściwie wałek wyrównawczy, którym wszyscy producenci się tak wszystkim chwalą?

ENCE3: Zaapelujcie proszę Was, żeby motocykliści sprawdzali żarówki. Już któryś raz mijam ludzi co mają popalony tył i ich nie widać!!

Jaka jest Twoja reakcja?
100%
0%
0%
 • statorable
  2 sierpnia 2016 at 18:29

  Wracając do owadów.
  Adam i Jamie, z Pogromców Mitów, zrobili doświadczenie z motocyklem rozpędzonym do 130 km/h i owadem uderzającym w płytę tensometryczną. Wynik?

  4, słownie, cztery kilogramy. Ma prawo zaboleć.

 • Zdjęcie profilowe Wombat
  2 sierpnia 2016 at 18:31

  wałek jest wyrównoważający a nie wyrównawczy. wyrównawczy to jest zbiornik w układzie chłodzenia

 • Makat
  2 sierpnia 2016 at 22:57

  Co do pętli indukcyjnych, podobno wystarczy przyczepić mały magnes neodymowy do spodu motocykla.