Czy nagranie z wideorejestratora policji jest legalne? Sąd wyznaczył termin rozprawy ws. PolCam

Jak informuje Stowarzyszenie Prawo na Drodze, Sąd Okręgowy w Lublinie wyznaczył termin rozprawy odwoławczej ws. dotyczącej nagrania z urządzenia PolCam, gdzie policja przegrała z obywatelem. KMP w Lublinie odwołała się od wyroku. 

Dla szybkiego przypomnienia, sędzie Bernard Domaradzki z Sądu Rejonowego w Lublinie orzekł, że na podstawie nagrań z urządzenia rejestrującego PolCam nie można wystawić mandatu, ponieważ urządzenie rejestruje prędkość radiowozu, a nie pojazdu na filmie. W ten sposób policja przegrała przełomowy wyrok, od którego szybko się odwołała.

Jak informuje Stowarzyszenie Prawo na Drodze:

Sąd Okręgowy w Lublinie wyznaczył termin rozprawy odwoławczej w sprawie pomiaru prędkości wideorejestratorem marki PolCam na dzień 15 lutego 2018 r. godz. 9.00. Sprawę zarejestrowano pod sygnaturą V Ka 34/18, a do jej rozpatrzenia Przewodnicząca V Wydziału Karnego Odwoławczego SSO Anna Samulak wyznaczyła samą siebie.

REKLAMA

SCORPION EXO 520 AIR

Zobacz co oferuje najlepszy kask motocyklowy w segmencie.

Stowarzyszenie Prawo na Drodze skierowało w dniu dzisiejszym do Prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie wniosek o wyznaczenie odpowiednio dużej sali rozpraw – a w przypadku wydania zarządzenia o wydawaniu kart wstępu – zgłosiło rezerwację 15 kart wstępu dla członków SPnD. Niniejsza sprawa jest tak istotna społecznie, że miejsc na sali może zabraknąć, dlatego warto zarezerwować je wcześniej.

Będziemy monitorować rozwój wydarzeń.

Sprawa PolCam w sądzie - wcześniejsze:

Źródło: prawonadrodze.org.pl

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button