Aktualnie czytasz:
Carpooling wśród skuterów? We Włoszech jest coraz bardziej popularny
0

Scooterino – to nazwa coraz bardziej popularnej usługi transportowej w Rzymie. Jest to jednośladowy odpowiednik carpoolingu, czyli podwożenia swoim pojazdem za drobną opłatę.

O tym, że Włochy, a zwłaszcza Wieczne Miasto są europejską stolicą skuterów, nie trzeba nikogo przekonywać. Wąskie uliczki, permanentne korki ale i ciepła pogoda zachęcają do aktywnego korzystania z tego środka transportu. Było więć kwestią czasu kiedy ktoś wpadnie na pomysł „podwożenia” innych. W ten sposób powstałą specjalna usługa oferująca transport na terenie miasta.

Korzystanie z tej usługi jest bardzo proste – odbywa się bowiem z wykorzystaniem specjalnej aplikacji. Aktualnie jest w niej zarejestrowanych ponad 130 kierujących i przeszło 300 pasażerów.

 
Czytaj
REKLAMA

Kup motocykl Triumph i zyskaj do 25%

Wyprzedaż Triumph w ramach akcji Używany Gwarantowany. Skontaktuj się z autoryzowanym dealerem i kup sprawdzony motocykl z niewielkim przebiegiem bez ryzyka. Skorzystaj także ze specjalnych rabatów w ramach wyprzedaży nowych motocykli z rocznika 2019.

Autorzy pomysłu zadbali też o jakość usługi. Każdy, kto chce zostać kierowcą podwożącym pasażerów w ramach aplikacji musi przejść rozmowę kwalifikacyjną. W czasie spotkania administratorzy sprawdzają, czy kandydat ma ukończone 21 lat, posiada ważne prawo jazdy, ubezpieczenie, a przede wszystkim skuter, który jest w dobrym stanie i przede wszystkim – jest dostosowany do przewozu dwóch osób. Kierowca musi też mieć kask dla swojego pasażera.

Usługa scooterino jest świadczona dla osób prywatnych przez kierowców niezawodowych.

 
Czytaj
REKLAMA

Torba motocyklowa Junak. Kup teraz

Jesteś fanem marki Junak i szukasz uniwersalnej torby, którą możesz zabierać ze sobą wszędzie gdzie tylko zechcesz.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
50%
Grrrr!
0%
Smutne
0%