Aktualnie czytasz:
Carpooling wśród skuterów? We Włoszech jest coraz bardziej popularny
0

Scooterino – to nazwa coraz bardziej popularnej usługi transportowej w Rzymie. Jest to jednośladowy odpowiednik carpoolingu, czyli podwożenia swoim pojazdem za drobną opłatę.

O tym, że Włochy, a zwłaszcza Wieczne Miasto są europejską stolicą skuterów, nie trzeba nikogo przekonywać. Wąskie uliczki, permanentne korki ale i ciepła pogoda zachęcają do aktywnego korzystania z tego środka transportu. Było więć kwestią czasu kiedy ktoś wpadnie na pomysł „podwożenia” innych. W ten sposób powstałą specjalna usługa oferująca transport na terenie miasta.

Korzystanie z tej usługi jest bardzo proste – odbywa się bowiem z wykorzystaniem specjalnej aplikacji. Aktualnie jest w niej zarejestrowanych ponad 130 kierujących i przeszło 300 pasażerów.

Autorzy pomysłu zadbali też o jakość usługi. Każdy, kto chce zostać kierowcą podwożącym pasażerów w ramach aplikacji musi przejść rozmowę kwalifikacyjną. W czasie spotkania administratorzy sprawdzają, czy kandydat ma ukończone 21 lat, posiada ważne prawo jazdy, ubezpieczenie, a przede wszystkim skuter, który jest w dobrym stanie i przede wszystkim – jest dostosowany do przewozu dwóch osób. Kierowca musi też mieć kask dla swojego pasażera.

 
Czytaj
REKLAMA

Wypróbuj nowego Triumpha podczas Targów Motor Show

Wybierz jeden z motocykli Triumph i zapisz się na bezpłatną jazdę testową podczas Targów Motor Show w Poznaniu 28-31.03.2019

Usługa scooterino jest świadczona dla osób prywatnych przez kierowców niezawodowych.

Jaka jest Twoja reakcja?
Super!
0%
Interesujące
50%
heh...
0%
Że co?
50%
Grrrr!
0%
Smutne
0%