Aktualnie czytasz:
Carpooling wśród skuterów? We Włoszech jest coraz bardziej popularny
0

Scooterino – to nazwa coraz bardziej popularnej usługi transportowej w Rzymie. Jest to jednośladowy odpowiednik carpoolingu, czyli podwożenia swoim pojazdem za drobną opłatę.

O tym, że Włochy, a zwłaszcza Wieczne Miasto są europejską stolicą skuterów, nie trzeba nikogo przekonywać. Wąskie uliczki, permanentne korki ale i ciepła pogoda zachęcają do aktywnego korzystania z tego środka transportu. Było więć kwestią czasu kiedy ktoś wpadnie na pomysł „podwożenia” innych. W ten sposób powstałą specjalna usługa oferująca transport na terenie miasta.

Korzystanie z tej usługi jest bardzo proste – odbywa się bowiem z wykorzystaniem specjalnej aplikacji. Aktualnie jest w niej zarejestrowanych ponad 130 kierujących i przeszło 300 pasażerów.

Autorzy pomysłu zadbali też o jakość usługi. Każdy, kto chce zostać kierowcą podwożącym pasażerów w ramach aplikacji musi przejść rozmowę kwalifikacyjną. W czasie spotkania administratorzy sprawdzają, czy kandydat ma ukończone 21 lat, posiada ważne prawo jazdy, ubezpieczenie, a przede wszystkim skuter, który jest w dobrym stanie i przede wszystkim – jest dostosowany do przewozu dwóch osób. Kierowca musi też mieć kask dla swojego pasażera.

 
Czytaj
REKLAMA

Weź udział w konkursie Motul Azja Tour. Poznaj proste zasady.

Wygraj wyprawę motocyklową po górskich szlakach Kirgistanu. Dzika przyroda, adrenalina i spartańskie warunki gwarantowane! Sprawdź swoje siły na trasie wiodącej przez kaniony, przełęcze oraz wzdłuż górskich jezior. Sprawdź również setki innych nagród od Motul.

Usługa scooterino jest świadczona dla osób prywatnych przez kierowców niezawodowych.

 
Czytaj
REKLAMA

SUZUKI TRAVEL PACK EDYCJA SPECJALNA

Wybierz wymarzony motocykl Suzuki. Teraz ze specjalnym pakietem wyposażenia Travel Pack.Advertisement

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
50%
0%