Aktualnie czytasz:
Carpooling wśród skuterów? We Włoszech jest coraz bardziej popularny
0

Scooterino - to nazwa coraz bardziej popularnej usługi transportowej w Rzymie. Jest to jednośladowy odpowiednik carpoolingu, czyli podwożenia swoim pojazdem za drobną opłatę.

O tym, że Włochy, a zwłaszcza Wieczne Miasto są europejską stolicą skuterów, nie trzeba nikogo przekonywać. Wąskie uliczki, permanentne korki ale i ciepła pogoda zachęcają do aktywnego korzystania z tego środka transportu. Było więć kwestią czasu kiedy ktoś wpadnie na pomysł "podwożenia" innych. W ten sposób powstałą specjalna usługa oferująca transport na terenie miasta.

Korzystanie z tej usługi jest bardzo proste - odbywa się bowiem z wykorzystaniem specjalnej aplikacji. Aktualnie jest w niej zarejestrowanych ponad 130 kierujących i przeszło 300 pasażerów.

Autorzy pomysłu zadbali też o jakość usługi. Każdy, kto chce zostać kierowcą podwożącym pasażerów w ramach aplikacji musi przejść rozmowę kwalifikacyjną. W czasie spotkania administratorzy sprawdzają, czy kandydat ma ukończone 21 lat, posiada ważne prawo jazdy, ubezpieczenie, a przede wszystkim skuter, który jest w dobrym stanie i przede wszystkim - jest dostosowany do przewozu dwóch osób. Kierowca musi też mieć kask dla swojego pasażera.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Junaka M12 Vintage 125 na prawo jazdy B

Bądź oryginalny i wyróżnij się na drodze z Junakiem M12 Vintage 125. Niezawodny silnik z wtryskiem paliwa. Szprychowe, duże koła. System hamulcowy CBS. Do tego matowe malowanie i potężna doza komfortu zarówno podczas jazdy po mieście, jak również wszędzie tam, gdzie poniesie wzrok. Spełnij swoje marzenia o nowym Junaku. Już za 9 199 PLN.

Usługa scooterino jest świadczona dla osób prywatnych przez kierowców niezawodowych.

 
Czytaj
REKLAMA

Poznaj Garaż BMW pełen motocykli gotowych do odbioru.

W ofercie Garaż BMW odnajdziesz fabrycznie nowy bądź używany motocykl w doskonałym stanie. Wejdź i sprawdź jak blisko jest Twój wymarzony motocykl BMW.Skorzystaj z atrakcyjnego finansowania w programie BMW 3asy ride

Jaka jest Twoja reakcja?
0%
50%
0%