Alfredo Gomez wygrywa. Młodziutki Polak zachwyca świat. Oto siódmy przystanek mistrzostw świata FIM Hard Enduro

ALFREDO GOMEZ WYGRYWA SIÓDMY PRZYSTANEK MISTRZOSTW ŚWIATA FIM HARD ENDURO

Alfredo Gomez (Husqvarna) zwycięża siódmą rundę Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro – Hixpania Hard Enduro! Drugie miejsce zajmuje aktualny lider klasyfikacji generalnej – Billy Bolt. Podium zamyka Manuel Lettenbichler.

Hiszpański przystanek Mistrzostw Świata FIM Hard Enduro rozpoczął się od piątkowych klasyfikacji, które zwyciężył zawodnik Rockstar Energy Husqvarna Ractory Racing – Billy Bolt. Choć Brytyjczyk doskonale czuł się na torze endurocrossowym, tylko nieznacznie pokonał swojego rodaka Jonny’ego Walkera (Beta), który uplasował się na drugim miejscu ze startą nieco ponad ćwierć sekundy do Bolta. Trzecie miejsce zajął młody i utalentowany Dominik Olszowy (KTM), który w tym sezonie utrzymuje pewną pozycję wśród czołowych zawodników.

Sobotni Campoo X-Treme składał się łącznie z trzech okrążeń ogromnej, 54-kilometrowej trasy i stanowił wielkie wyzwanie zarówno pod względem umiejętności jak i kondycji. Bolt świetnie wykorzystał swoją pozycję startową wywalczoną poprzedniego dnia i pomimo chwilowej straty prowadzenia na rzecz Manuela Lettenbichlera (KTM) w połowie wyścigu ponownie wysunął się na prowadzenie wygrywając z przewagą zaledwie ośmiu sekund. Trzecie miejsce zajął Jonny Walker, tracąc do Bolta nieco ponad 12 minut. Lokalny zawodnik Alfredo Gomez (Husqvarna) był czwarty, wyprzedzając o 30 sekund Wade’a Younga (Sherco). Czołową dziesiątkę uzupełnili Michael Walkner (GASGAS), Mario Roman (Sherco), Dominik Olszowy oraz zawodnicy GASGAS – Travis Teasdale i Will Hoare.
Pobierz obrazki

Zwycięża Alfredo Gomez

W niedzielę nadszedł czas na główny punkt programu – wyścig The Lost Way, podczas którego 50 najlepszych zawodników zmierzyło się z trzygodzinną rywalizacją w stylu Le Mans. Bolt mimo dobrego startu nie utrzymał odpowiedniego rytmu oddając prowadzenie w ręce Gomeza. Hiszpan świetnie odnalazł się na technicznych skalistych podjazdach i stromych ścianach kamieniołomu, co zapewniło mu zasłużone zwycięstwo. Walka o kolejne miejsca rozegrała się między duetem Billy-Mani. Ostatecznie na drugiej pozycji zameldował się Bolt, który tym samym umocnił swoją pozycję lidera klasyfikacji generalnej przed finałową rundą sezonu. Lettenbichler przekroczył linię mety na trzeciej pozycji.

Wyniki Hixpania Hard Enduro:

1. Alfredo Gomez (Husqvarna) 2:35:49.125
2. Billy Bolt (Husqvarna) 2:37:04.784
3. Manuel Lettenbichler (KTM) 2:39:45.529
4. Mario Roman (Sherco) 2:45:59.409
5. Wade Young (Sherco) + 2 okrążenia
6. Michael Walkner (GASGAS) +3 okrążenia
7. Jonathan Richardson (Husqvarna) +4 okrążenia
8. Teodor Kabakchiev (Husqvarna) +4 okrążenia
9. Matthew Green (GASGAS) +4 okrążenia
10. Sonny Goggia (GASGAS) +4 okrążenia

Siedem intensywnych rund za nami, czas więc na wielki finał! Mistrzostwa Świata FIM Hard Enduro 2021 zakończą się ósmą i ostatnią rundą sezonu podczas niemieckiego Getzen Rodeo – 30 października.

Inne publikacje na ten temat:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button