Aktualnie czytasz:
Akcyza na motocykle 2017: Czy koszty rejestracji motocykli z zagranicy wzrosną?
3
 
Czytaj
REKLAMA

-10% na wszystko. Dostawa w 24h bez wychodzenia z domu

Ponad 30 000 części w Sklep Jednoślad.pl z rabatem 10% przy użyciu kodu K8GI6-Q1DVC-4OJH3. Darmowa dostawa od 290 złotych i ekspresowa realizacja z bezpłatnym zwrotem.

Ostatnio przez media motoryzacyjne przeszła burza, która dotyczyła nowych stawek akcyzy na sprowadzane auta. Ludzie żyjący ze „ściągania” pojazdów z zagranicy – przeżyli koszmar, gdyż tabela przedstawiona przez Ministerstwo Finansów była wręcz kuriozalna. A akcyza na motocykle? Czy koszty rejestracji motocykli rejestracji z zagranicy wzrosną?

Tabela ministerstwa zakładała np. stawkę akcyzy rzędu kilkudziesięciu tysięcy za auto sprzed 2004 roku i z silnikiem o pojemności większej lub równej 4 litry. Ministerstwo szybko jednak wycofało się ze swoich założeń, tłumacząc się tym, że tabelka, znajdująca się w oficjalnym projekcie ustawy, ma charakter roboczy i absolutnie nie można się nią kierować… Na nową trzeba będzie poczekać jeszcze kilkanaście dni…

No dobrze, ale co z motocyklami? Otóż okazuje się, że motocykliści mogą spać spokojnie, gdyż zarówno w starej, roboczej wersji, jak i w nowej autobusy, motocykle i pojazdy zabytkowe z akcyzy mają być całkowicie zwolnione.

 
Czytaj
REKLAMA

ZONTES: Odkryj nowości w segmencie 310

Futurystyczny design i najlepsze wyposażenie w klasie. System bezkluczykowy, wyświetlacz TFT, full LED. Do tego imponujące osiągi i jakość wyrażana każdym detalem.Poznaj nową markę ZONTES. Wkrótce w salonach.

Jaka jest Twoja reakcja?
63%
2%
8%
 • Zdjęcie profilowe anonim
  anonim
  21 listopada 2016 at 19:24

  Ta… a potem powiedzą: żartowaliśmy, to samochody osobowe o poj. powyżej 4l będą zwolnione, a reszta płaci 75% akcyzy, szczególnie autobusy i motocykle :-)))
  Misie-dowcipnisie, niespodzianki pod choinkę mam szykują…

 • Zdjęcie profilowe jas13
  22 listopada 2016 at 07:59

  Przecież Minister Morawiecki powiedział, że nie będzie podwyżki na auta ponad 10-letnie ;(

 • Zdjęcie profilowe anonim
  22 listopada 2016 at 09:12

  Ale może być na auta ponad 11-letnie, to inna kategoria wiekowa :-)))