Yamaha Xenter 125 – zabawka dla dużych dzieci z prawem jazdy B

Na rynku skuterów o pojemności 125 ccm pojawił się nowy gracz. Yamaha Xenter 125 zachwyca wyglądem i osiągami. To dobra alternatywa dla tych, którzy chcą na nim jeździć bez prawa jazdy na motocykl.

To, co na początku zwraca uwagę, to duże koła i wysoka pozycja. Nietypowo wyprofilowana kanapa sprawia, że nawet w największych korkach kierowca ma doskonałą widoczność. W sprawnym poruszaniu się po mieście pomaga przyzwoite przyspieszenie. Z kolei spalanie na poziomie 3,2 l/100 km jest bardzo dobrym wynikiem jak na silnik o pojemności 125 ccm. Podobno oszczędniejsi mogą zejść grubo poniżej tej wartości.

Jednoślad ten może być bardzo interesującą propozycją dla posiadaczy prawa jazdy kategorii B, którzy chcą spróbować swoich sił na skuterze.

fot.: http://www.yamaha-motor.eu

2 opinii

 1. “Z kolei spalanie na poziomie 3,2 l/100 km jest bardzo dobrym wynikiem jak na silnik o pojemności 125 ccm.”

  Polemizowałbym, czy jest to dobry wynik jak na 125-tkę. Wiele modeli z tej pojemności (np. PCX, YBR, CBF, SH) potrafi mieć średnie spalanie na poziomie 2,5 l a nawet mniej.
  3,2 l to może dobry wynik dla 250-tki, a przy jeździe do 100 km/h jest bezproblemowo osiągalny w Hondach NC 700/750 z połówką silnika od Civic/Jazz.

 2. Wg mnie dobry wynik. 3,2l/100km to nie jest dużo.
  I co z tego, że honda nc 700 też potrafi spalić tak mało? Przy niskich prędkościach jej silnik nie jest wysilony, więc i spala mało.
  To tak samo jak w aucie benzynowy silnik 1.4 turbo, spali tyle samo paliwa co uturbione 1.8/2.0 przy tak samo spokojnej jeździe.
  125tka przy wyższych prędkościach wiadomo, że nie będzie jakaś nad wyraz ekonomiczna, ale mówienie, że spalanie na poziomie 3,2l/100km to dużo, to spora przesada.
  Dla mnie spalanie na poziomie 3,5l/100km jest do zaakceptowania. I to nie jest jakaś oszczędna jazda, tylko dość mocno manetka jest w użyciu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button